AYBABTUDizi Haberleri

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Geleceğini Doğruladı

Yüzüklerin Efendisi’nin dizi olarak ekranlara gelmesi hakkında dönen söylentiler son buldu. Amazon tarafından satın alınan dizi hakları hakkında ilk defa resmi ağızdan açıklama geldi!

J.R.R. Tolkien‘in modern fantastik edebiyata yön veren roman serisi Yüzüklerin Efendisi, yeniden uyarlanmaya hazırlanıyor. Bir süre önce Warner Bros. firması tarafından sunulan dizi hakları Amazon ve Netflix gibi iki ağır topun arasında gidip gelmişti. Sonunda Amazon tarafından alınan yayın hakları, ilk kez resmi dilden duyurulmuş oldu.

Yapılan basın açıklamasında konuşan Amazon Studios yetkilisi Sharon Tal Yguado, Yüzüklerin Efendisi gibi birçok nesle dokunmuş böylesine büyük bir kültürel fenomenin yeniden yorumlanması için heyecanlandıklarını belirtti. Tal Yguado, “Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Lines ile ortaklaşa çalışmaktan onur duyuyor ve Yüzüklerin Efendisi hayranlarının Orta Dünya’daki yeni maceraları için heyecanlanıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Amazon, The Fellowship of The Ring (Yüzük Kardeşliği) öncesini anlatan çok sezonlu bir dizi için anlaşma yapıldığını ve anlaşma, ayrıca The Lord of the Rings spin-off dizilerini de kapsadığını belirtti. Hikayenin öncesi için de ek hikayelerden yararlanacaklarını açıkladılar. Anlaşmanın Amazon’a maliyeti ortalama 250 milyon dolar civarında.

Henüz serinin gidişatı hakkında bir açıklama yok. Yönetmen, senarist ya da kadro hakkında yapılacak olan açıklamalar için biraz daha beklemek zorundayız. Ancak yapılan basın açıklamasında Tolkien’in eserine sadık kalınacağı ve daha önce keşfedilmemiş Orta Dünya maceralarına yelken açacağımız söyleniyor.

Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi, devrimsel nitelikte bir yapımdı. Her ne kadar kitabın hayranları tarafından sevilmese de ortaya koyduğu olağanüstü anlatım şekliyle, Tolkien’in yapıtına en sadık çalışma olduğunu da kabul etmek gerekiyor. Bakalım Amazon Studios, böylesine ağır bir topun altından nasıl kalacak?


Dikkat! Ek bölümleri spoiler içerebilir! Hikeynin öncesinden Yüzüklerin Efendisi’ne kadar olan hikayeleri içerir.

EK-A

 1. Númenórean Kralları
  1. Númenor
  2. Sürgündeki Diyar (Krallık)
   – Kuzey Hattı : İsildur’un varisleri
   – Güney Hattı : Anarion’un varisleri
  3. Eriador, Arnor, ve Isildur’un varisleri
  4. Gondor ve Anarion’un varisleri
   – Vekilharçlar
  5. Arwen ve Aragorn’un Öyküsü
 2. Eorl’un Hanesi
  1. Kralların işareti
 3. Durin Halkı (Hanedanı)

EK-B – “Yılların Öyküsü”
EK-C – Kısa ve öz bir şekilde tarihlerin 2890’ı gösterdiğinde Primula Baggins ve Drogo Baggins , Brendi badesi Nehri’nde bir sandal kazası yaşayacak ve boğulacaklardı. (Frodo’nun annesi ve babası) Bu olayın sonrasında Frodo öksüz kalacak ve bir süre yalnız başına Brendi konağında yaşamak zorunda kalacaktı. Daha sonra ise Bilbo Baggins onu Çıkın Çıkmazı’nda birlikte kalmaya davet edecek ve hikaye bu şekilde gelişecek.

İlginizi Çekebilir  Önemli Star Wars Rollerini Reddeden Aktörler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu