Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » HBO Hacklendi! Game of Thrones Bölümleri İnternete Düşebilir

HBO Hacklendi! Game of Thrones Bölümleri İnternete Düşebilir

Game of Thrones dizisinin yapımcı şirketi HBO, hacklendiğini ve ünlü fantastik dizinin ilerleyen bölümleri ile ilgili senaryoların internete sızdırıldığını doğruladı. Açıklamaya göre, Game of Thrones dizisinin toplam 1.5 TB’lık verisi hacklendi ve deep web aracılığı ile kamuoyuna sızdırıldı.

Game of Thrones dizisinin 7.sezonunu hackleyen siber saldırganlar şu şekilde bir duyuru yayımladılar:

Tüm insanlığa merhaba! Siber çağın en büyük sızıntısı gerçekleşiyor. Adı ne? Ah söylemeyi unutmuşum. Adı HBO ve Game of Thrones…!!! Sızıntıya tanık olma ve ilk kez indirme hakkına sahip öncüler olduğunuz için şanslısınız. Keyfini çıkarın & bunu yayın. Kim iyi yayarsa onunla röportaj yapacağız. HBO bitiyor.

HBO ise resmi internet sitesinden konuyla ilgili anında açıklama geldi:

Çoğunuz şu ana kadar duymuş olduğunuz gibi, şirkete yönlendirilen ve programlarımızdan bazıları da dahil olmak üzere bazı çalınan mülkiyet bilgileriyle sonuçlanan bir siber olay meydana geldi. Bu nitelikteki bir saldırı açıkça yıkıcı, üzücü ve hepimiz için son derece rahatsız edicidir. Sizi temin ederim ki, üst yönetim ve olağanüstü teknoloji ekibimiz, dış uzmanlarla birlikte ortak çıkarlarımızı korumak için gün boyu çalışıyoruz. Birden fazla departman arasında gösterilen üstün çabalar takdire şayandır. Bu, tam kapsamlı HBO ekip çalışmasının bir ders kitabı örneğidir. Şimdiye kadar karşılaştığımız mücadelelerde olduğu gibi, bu konuda da başarılı bir şekilde ilerleyeceğimizden kesinlikle şüphem yok.

Ayrıca Entartainment Weekly, HBO’da yönetici olarak çalışan Richard Plepler tarafından yazılmış bir mektup yayınladı. Plepler, halka açık mektubunda HBO çalışanlarının hackerları durdurmak için saat gibi durmaksızın çalıştığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir  Sherlock: Yeni Fragman

Bu olaylar sonucunda hem dizinin senaryosunun hem de yeni sezon bölümlerinin internete sızdırılmış olabileceği belirtiliyor. Gerçi Game of Thrones’un 7. sezon senaryosu bundan yaklaşık 9 ay önce sızdırılmıştı. [Buradan sonrası SPOILER İÇERİR]

Hacklenen Bilgiler ile Senaryo Tutuyor

Game of Thrones’un 7. sezonundan sızdırılan bilgilere göre, hayranlarını heyecanlandıran iki olay var.

Buna göre, ilerleyen bölümlerde tüm çocukları ölen Westeros’un Kraliçesi Cersei, ilerleyen bölümlerde erkek kardeşi Jamie’den tekrar hamile kalacak.

Jon Snow ve Deanerys Targanyen bir araya gelecekler ve romantik bir ilişki yaşayacaklar. (Daenerys, Jon Snow’un halası ancak Targaryenlar, soy bozulmasın diye çoğunlukla kendi akrabaları ile ilişkiye girmiştir.)

Bazı internet kullacıları, dizinin yeni bölümlerinin tamamıyla internete düşmüş durumda olduğunu iddia etti. Buna 7. sezonun final bölümünün de dahil olduğu bildirildi fakat HBO, olayla ilgili çok yakın bir takip başlattığından sızıntıları yayımlayan sosyal medya hesapları ve sitelere yasal süreç başlattı.

Senaryoyu merak edenleri buraya alalım, şimdiye kadar tuttu.

Game of Thrones 7. Sezonun Senaryosu Elimize Geçti!