Dizi Haberleri

Gotham – İlk Bölüm Üzerine

gotham-dizi-logo

Fragmanlardaki karanlık atmosferiyle heyecanlandıran Gotham‘ın ilk bölümü yayınlandı. Dizi, ilk sahnesinde Thomas ve Martha Wayne’i öldürüp davaya Jim Gordon’ı atayarak hızlı bir giriş yapıyor.

Bilindiği gibi Gotham, Komiser Gordon’ın şehirdeki ilk günlerine odaklanıyor. Gordon daha çok genç, Bruce daha bir çocuk. İkisinin yolları ise Gordon’ın Bruce’un ailesini öldüren adamın peşine düşmesiyle başlıyor.

Gordon’ı oynayan Benjamin McKenzie ile Bruce’u oynayan David Mazouz da -diğer oyuncular gibi- rollerinde fazlasıyla iyiler. Mazouz, yaşına rağmen Bruce Wayne adını taşımayı ve Bruce’un kişiliğini yansıtmayı başarıyor. “Bruce’un oynayan çocuktan” pek bir beklentim olmadığı için Mazouz beni şaşırttı. McKenzie ise şaşırtmadı.

gotham-characters

Genel görüşün aksine McKenzie’in iyi bir iş çıkaracağını tahmin ediyordum. The OC’nin Ryan Atwood’u olarak ünlense de OC’nin ardından Southland dizisinde beş sezondur polis rolünde gayet başarılıydı. Gotham’da da başarılı olacak gibi görünüyor. Fiziği iyi, genç ve idealist polis imajını da iyi çiziyor. E başka da bir şey istemiyordum zaten.

Dizi, Thomas’la Martha’yı öldürdükten sonra Gordon ve partneri Bullock’un katillerin peşine düşüşüne odaklanıyor. Bu noktada Gotham’ın daha da derinlerine iniyor, GCPD’ye kadar uzanan suç dünyasını yakından inceleme fırsatı buluyoruz. Hatta birçok Batman düşmanıyla karşılaşıyoruz. Çoğu kötü adamı ilk bölümden görmemiz iyi mi oldu kötü mü ilerleyen bölümlerde anlayacağız bakalım.

gotham-gordon-bullock

Gotham’ın suç dünyasını ve oradaki karmaşık ilişkileri gördükçe dizinin potansiyelinin farkına varıyoruz. Sonuçta bu bir “suç draması” ve Gotham bu tür için belki de en iyi şehir. Hem zorlu davaların çözülmesini izlerken hem hiçbir zaman detaylarından haberdar olamadığımız Gordon ve GCPD’ye yoğunlaşacağız ve süper kötülerin doğuşuna tanıklık edeceğiz. Dizi bu dediklerimi başarabilirse tadından yenmez. Başarabilme ihtimali de, ilk bölümden gördüklerime ve Bruno Heller’ın CV’sine bakarak konuşursam oldukça yüksek. Heller, Ben McKenzie’den Jim Gordon yaptıysa Gotham’ı da mükemmel bir dizi yapabilir.

Sonuç: Çaylak Gordon, yozlaşmış Gotham ve oyunculuklar geçer not alıyor. Heller yine çok iyi bir işe imza atıyor gibi.

Yazan: Berke Kadam

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  House of the Dragon Dizisi İçin Tarih Verildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.