Dizi Haberleri

Game of Thrones Daha Çok Bölüm Olmalı!

george-r-r-martin

Türkiye saati ile Pazartesi günü (Amerika’da Pazar) Game of Thrones dizisinin 4. sezonunun final bölümü ekranlara gelecek. Yapımcılar, sezon finalinin muhteşem olacağını söylüyorlar.

4. sezonun bitiminin ardından yeniden 10 aylık bir bekleyiş içine gireceğiz. İzleyiciler merakla diziyi beklerken serinin yazarı George R.R. Martin de bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi.

george-rr-martinHBO kanalının en çok izlenen dizisi unvanını kazanan ve televizyon tarihinin en çok izlenen bölümü rekorunu elinde bulunduran Game of Thrones’u 10 bölüm izlemek pek çoğumuza yetmiyor. 10-11 hafta süren bu heyecanlı süreç çok çabuk bitiyor. George R.R. Martin de dizinin daha çok bölüm olarak yayınlanması konusunda hemfikir.

George R.R. Martin, New York Times’a yaptığı açıklamada; “Dizi en azından 13 bölüm olmalı. Böylece çektiğimiz sahneleri kesmek zorunda kalmayız. Hikayenin içindeki detayları da izleyiciye sunarak daha derin ve zengin bir hikaye sunabiliriz,” dedi.

Bununla birlikte dizinin çok maliyetli olduğunu, 10 bölümün bile maliyetinin çok yüksek olduğunu sözlerine ekledi. Özellikle savaş sahnelerinin çok pahalı olduğunu dile getirdi.

Açıkçası 13 bölüm (yarım sezon) olarak yayınlansa Martin’in de dediği gibi kitaplara daha yakın, derin bir hikaye kurgusunu izlememiz mümkün olabilir. Gerçi 3 bölüm fazla olması izleyicilere yeter mi o da tartışmaya açık bir konu. 24 bölüm (tam sezon) halinde yayınlansa yine hevesimiz kursağımızda kalabilir.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones’un Sonunu Bilenler Var!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. dizinin olayı tamamen başka birşey olmuş bizim george dayı nelere takılıyor bi 3 bölüm sıkıntı zaten geri kalan herşey mükemmel bunadı galiba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu