Dizi Haberleri

Game of Thrones 6. Sezon Yönetmenleri, Yeni Karakterleri ve Diğer Bilgiler

game-of-thrones-banner

Game of Thrones 6. sezonun yönetmeni şimdiden belli oldu ve oyuncu seçmeleri başladı. Tüm haberleri ve olası yayın tarihinin haberlerini bizde bulabilirsiniz.

Yazı keyifle geçirmemize engel olan şeylerden biri de Game of Thrones’un yeni sezonunun gelişini beklemek olsa gerek. 10 haftalık 5. sezon bir çırpıda bitti fakat yeni sezonu bekleyeceğimiz 3 büyük mevsim var önümüzde. O kış bir gün mutlaka gelecek inanın buna.

Dizinin kitaplarla paralel giden hikayesi sona geldiği için etraftan spoiler namına da bir şey alamayan bizlere en yeni eğlence, oyuncu listesinden dizinin geleceği ile ilgili tahminler yürütmek olacaktır.

İşte size 6. sezonu çekeceği söylenen yönetmen ve oynayacak oyuncuların listesi.

Yönetmenler:

 • Jeremy Podeswa (1 ve 2. bölüm) Diğer işleri: The Pacific,The Walking Dead, Boardwalk Empire – Game of Thrones 5. sezonda “Kill the Boy” ve “Unbowed, Unbent, Unbroken” bölümlerini yönetti.
 • David Sackheim (3. ve 4. bölüm) Diğer işleri: The X-Files, House, The Americans
 • Jack Bender (5. ve 6. bölüm) Diğer işleri: Lost, Under The Dome, The Last Ship
 • Mark Mylod (7. ve 8. bölüm) Diğer işleri: Shameless, Entourage – Game of Thrones 5. sezonda “High Sparrow” ve “Sons of the Harpy” bölümlerini yönetti.
 • Miguel Sapochnik (9. ve 10. bölüm) Diğer işleri: Fringe, True Detective – Game of Thrones 5. sezonda “Hardhome” bölümünü yönetti.

game_of_thrones_21

Yönetmenlerin yanı sıra oyuncu seçimlerinde de çeşitli ipuçları var. Yeni sezonda göreceğimiz yeni karakterlerin haberlerini de alıyoruz.

Göreceğimiz karakterler şöyle;

 • Korsan: 40-50’li yaşlarda, tüm denizlerde terör estiren ancak adı pek bilinmeyen bir korsan. Kurnaz, acımasız ve biraz deli. Tehlikeli görünen bir adam.
 • Baba: 50-60 yaşlarında. Bir zamanlar Westeros’un en iyi askerlerinden biriymiş. Disiplinli, ciddi ve göz korkutucu. Hem evinde hem de savaş meydanlarında disipline önem veren biri. (Gelecek sezonun baş kahramanlarından birisi gibi duruyor.)
 • Baba Karakterinin Ailesi: 50’li yaşlarında bir anne. Sevimli, şişman, güler yüzlü ve özellikle çocuklarına çok düşkün olan bir kadın. 20’li yaşlarda bir kız kardeş, güler yüzlü, arkadaş canlısı ve gösterişsiz bir kız. 20’li yaşlarının ortalarında bir erkek kardeş. Atletik, iyi avlanan, kılıç ustası… Çok gelecek vaad etmese de babasının favori çocuğu.
 • Rahip: 40-50 yaşlarında inancını bulan eski bir asker. Normal rahipler gibi zayıf olmayan, gerektiğinde savaşmasını da bilen bir adam.
 • Aktrist: Tiyatro ekibiyle birlikte seyahat eden 40 yaşlarına yakın asil bir kadın. Eğlenceli, karizmatik ve rom içmeyi seven bir karakter.
 • Rahibe: 20’li yaşlarının ortasında 30’a yakın, herhangi bir ırktan güzel ve çekici bir kadın.
 • Efsanevi Savaşçı: 30 – 40 yaşları arasında çok uzun boylu ve güçlü bir adam. (Mountain’a rakip mi geliyor)
 • Geniş Çocuk: 10 – 12 yaşlarında bir aktör aranıyor bu rol için. 7-8 yaşları arasında, yaşıtlarına göre çok gelişmiş ve zeki bir çocuğu canlandırıcak. Şişman değil fakat büyük bir çocuk olacak.
 • 12 Yaşında Erkek Çocuk: Kahverengi saçlı ve mavi gözlü. Kuzey aksanıyla konuşması tercih edilecek. Tahta kılıç kullanma sahnesi için aranıyor ama rolün kesinliği yok.
 • 7 Yaşında Erkek Çocuk: Koyu kahverengi saçlı, yeşil gözlü ve Kuzey aksanıyla konuşan bir oyuncu aranıyor. Tahta kılıç sahnesinde kullanılacak. Karakterin sahnesinin kesinliği yok.

Bütün bunların yanı sıra, herkesin aklındaki soru olan Jon Snow’un akibeti hakkında da ufak bir ipucu bu çocuklardan bir tanesinin onun çocukluğunu oynayacağı yönünde.
Yeni haberleri aldıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Merakla ve heyecanla beklemeye devam edin. Dizinin Nisan 2016’nın ilk Pazar gününde, yani 3 Nisan’da gösterileceğini düşünüyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Westworld Açılış Müziğinin Metal Versiyonunu Dinleyin

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Korsan karakteri Euron Greyjoy. İri adam ve çocukları da Great Jon Umber ve çocukları. Tahta kılıçlı eğitim sahnesi de muhtemelen Rickon Stark’ı eğitirlerken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.