Dizi Haberleri

Enter The Dragon’ın 50. Yılında Bruce Lee Anime Serisi Geliştiriliyor: House of Lee

Yıllardır dövüş oyunları ve animelerde çok sayıda karaktere ilham kaynağı olan dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee, House of Lee ile nihayet kendi anime dizisine kavuşuyor.

Bruce Lee‘nin kızı Shannon ve Pekin merkezli anime stüdyosu Shockunit Studio tarafından yaratılan House of Lee adlı anime dizisi, Lee‘nin dünyanın ‘çok fazla karanlığa ve gölgeye’ gömülmesini önlemek için bir savaşçı ekibi kurmasını konu alacak. Bu fantastik aksiyon seri, Bruce Lee‘nin, “Karanlıkta yürüdüklerinin farkında olmayanlar asla ışığı aramazlar.” sözünden ilham alıyor.

YouTube player

Shannon Lee, sanatçıların filmlerini finanse etmelerine yardımcı olan bir içerik platformu olan Shibuya ile ortak olmaya, anime kısa filmi White Rabbit‘in bir gösterimini izledikten sonra karar verdiğini söylüyor. Deadline‘a konuşan Shannon Lee, “Anime, Bruce Lee’nin Bruce Lee olabileceği gerçekten yaratıcı bir hikaye anlatmak için harika bir araç. Bu mecradaki aksiyon, fantezi, tarih, kültür ve yaratıcılık olanakları beni çok heyecanlandırıyor.” dedi.

Shibuya‘nın kurucu ortağı ve White Rabbit sanatçısı Emily Yang ise şunları söyledi: “Bu çok kişisel bir hikaye olduğu için Shannon yaratıcı kontrolü gerçekten elinde tutmak istedi. Shibuya olarak misyonumuz yaratıcıların tam da bunu yapmalarına yardımcı olmaktır ve bu yüzden bunun bir parçası olmamız gerektiğini biliyordum.”

House of Lee‘nin fragmanı, Lee‘nin klasik filmi Enter the Dragon‘ın 13-16 Ağustos tarihleri arasında belirli sinemalarda gerçekleştirilecek 50. yıldönümü özel gösterimlerinde yayınlanacak. Anime dizisinin, 2024 yılında yayınlanması planlanıyor. Geliştirme ekibinin, dövüş ustasının şimşek hızındaki tekmelerini uyarlarken House of Lee‘ye aynı enerjiyi getirip getirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.