Dizi Haberleri

Diego Luna, Andor Dizisinin Başarısını Tony Gilroy’a Atfetti

Rogue One filmini çekerken Cassian Andor’un geçmişini kendisi hayal etmek zorunda kaldığını söyleyen Diego Luna, Andor dizisinin başarısının ardında Tony Gilroy‘un titiz çalışması olduğunu düşünüyor.

Gerçekten de Andor hikaye anlatımıyla parlıyor. Karakterleriyle de bizi kendine hayran bırakıyor. Ve bunda oyunculukların da çok büyük bir katkısı var. Nitekim eleştirmenlere göre Luna, dizide yılın en iyi performanslarından birini sergiledi. Ancak Diego Luna onlarda bu oyunculuğu tetikleyenin karakterlerin başarılı yazımı olduğunu söylüyor.

Geneiveve O’Reilly gizlemeye çalıştığı gerginliği seyirciye aktarıyor. Mon Mothma ile birlikte yürüyoruz uçurumun kenarında. Ardından Denise Gough hırsını ve sert ifadesinin altında yatan, rakiplerinin onda yarattığı endişeyi bizlere hissettiriyor. Andy Serkis ve Stellan Skarsgard ise zaten… Yani, şu monoloğa bakar mısınız:

YouTube player

İşte Diego Luna da karakterlerin seyirciye bu kadar dokunabiliyor olmasının Tony Gilroy’un diziye yaklaşımından kaynaklandığına inanıyor.

Tony Gilroy sayesinde. Çok hırslı biri ve çok zaman istiyor ama kaliteli bir iş çıkarıyor. Tüm karakterlerin bir anlamı, sebebi, yolculuğu var. Ve o tüm detaylara dikkat ediyor. Sadece bir olay tetiklesin diye eklediği bir karakter yok. Hepsinin orada olmasının önemli sebepleri var. Birinin bir amaç uğruna her şeyi feda edebilmesinin hikayesini konuşuyoruz, değil mi? Böyle birinin hayatında neler olmuş olmalı, nelere şahit olmuş olmalı, kimlerle tanışmış olmalı? Tony tüm bu soruları cevapladı. Böylesi zengin bir dizinin parçası olabildiğim için gurur duyuyorum. Her biri 40 küsür dakikadan oluşan 12 bölümümüz var. Ve hiç boşa vakit harcadığımızı düşünmüyorum.

(…)

Bence daha çok macerası boyunca tanıştığı karakterler ile alakalı. O noktada Tony’nin anlatmak istediklerinden çok etkilendim. Tanıştığı her karakter – Luthen, Kino, Maarva ile olan ilişkisi – Cassian’ı anlamamız için çok önemli. Benim için Rogue One’a hazırlanmak gibi olmadı kesinlikle. Çünkü filmde karakterin geçmişini kendim oluşturmak zorundaydım. Kimsenin umrunda olmayan bir geçmiş… Ama karakterim başka bir yerden geliyordu, değil mi? Başka kimsede duymadığınız garip bir aksanı vardı. Demek ki her şeyi geride bırakmış bir adamdı.

Tony ile birlikte Cassian’ın rüm tol modellerini ve Rebellion için feda ettiklerini bulmak çok ilginçti. Aslında her şeyi Rebellion için bırakmayı isteyebilecek bu kadar çok sayıda karakter ve onların inandıkları şeyleri yaratabilmek çok ilgi çekiciydi. Özünde hepimizin neler yapabileceğini bize anlatabilen çok güzel bir hikaye. Ve bunu karakterlerin üzerinden yapınca ben “Aman Tanrım, bu çok zengin ve çok uygun ve çok gerçekçi oldu. Hem de uzak mı uzak bir galakside geçiyor olmasına rağmen.” dedim. Çünkü karakterler içinde yaşadığımız dünyaya yakın hissettiriyorlar.

Diego Luna

Kaynak: Movieweb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Han Solo Filminin Tam İsmi Belli Oldu Mu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.