Dizi Haberleri

David Harbour, Stranger Things’in 4. Sezonunda Yaşadığı Zorluktan Bahsetti

David Harbour, Stranger Things 4. sezonun ilk kısmında yaşanan olaylar arasında kendisini en çok zorlayan sahneye dair bazı açıklamalarda bulundu.

Yazının buradan sonrası serinin hayranları için SPOILER içeren ifadelere sahip olabilir.

Hatırlayamayanlar ya da yeniden hatırlamak isteyenler için serinin 3. sezon finaliyle beraber David Harbour ve Winona Ryder‘in hayat verdiği Jim Hopper ve Joyce Byers ikilisinin yolları Hopper‘in ölümüyle ayrılmış gibi gözükse de Hopper‘in hayatta kalıp kalamadığı fanlar arasında tartışma konusu haline gelmişti.

Ancak bu soru, öncelikle Stranger Things 4. sezondan gelen ilk bilgiler ve görüntüler sonrasında da 4. sezonun ilk kısmının nihayet geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanmasıyla beraber cevabını bulmuştu.

Hopper, serinin 7. bölümünde; Joyce ve Murray (Brett Gelman) tarafından Kamchatka‘da bulunan yüksek güvenlikli hapishaneden kurtarılmış, ardından da Joyce ile Hopper arasında geçen duygusal bir kavuşma sahnesi izlemiştik.

Öncelikle bunun kendisi için inanılmaz bir an olduğunu söyleyen Harbour, böylesine önemli anları senaryo üzerinde okuduktan sonra “Ha siktir!” şeklinde bir tepki verdiğini ifade ediyor.

Harbour üzerinde hissettiği baskıyı Joyce‘un, Hopper için arz ettiği önemle alakalı olduğunu zira 3. sezonun finalinin ardından Hopper‘ın kendisini Joyce‘dan çok uzakta ve onu öldürmüş gibi hissettiğini ancak şimdi “adeta bir şövalye” gibi değer verdiği kadının karşısında olmasıyla açıklıyor.

Final sekansına karar verilmeden önce bu sahneyi yaklaşık 10 kez çektiklerini söyleyen Harbour bunun nedenini şu sözlerle açıklıyor: “…Hopper hayatta kalmaya o kadar odaklanmış ki, onun (Joyce) gerçek olduğunu düşündüğünü bile sanmıyorum…”

Duffers Kardeşler’e bu sahnenin duygusal gerçekliğini bulmasına izin verdikleri için müteşekkir olduğunu söyleyen Harbour, büyük ve duygusal anlama sahip birçok sahne çektiklerini bunların hepsini hem basit hem de olabildiğince tuhaf şekilde yapmaya çalıştığını ekliyor.

Harbour son olarak en komplike yapıya sahip olduğunu düşündüğü sahnede karar kılınmasından oldukça mutlu olduğunu söylemeyi de ihmal etmiyor.

İlk kısmı izleyiciler tarafından büyük beğeniyle karşılanan serinin ikinci kısmı 1 Temmuz’da Netflix‘te yayında..

Kaynak: Entertainment Weekly

Bu İçeriğe Oy Verin

Kaynak
Entertainment Weekly

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.