Dizi Haberleri

Dark’ın 2. Sezon Çekimleri Başladı

Netflix’in ilk Alman orijinali olan Dark‘ın 2. sezon çekimlerinin başladığı duyuruldu. Geçmiş, gelecek ve bugünün bütünselliğine vurgu yapan Alman dizisi, ilk sezonu soru işaretleri ile bitirmişti. Yeni sezonun 8 bölüm olacağı, diziye yeni karakterlerin katılacağı ve yine geçmiş, gelecek ve günümüzü birleştireceği açıklandı.

Dark’ın ilk sezonu kurgusal Alman kasabası Winden’daki dört aileye odaklanıyor. Küçük bir kasabada 33 yılda bir tekrarlanan gizemli kaçırılmalar ve cinayetler meydana geliyor. Tüm bu olayların arkasında ise zamanda yolculuk yer alıyor. İlk sezonda 1920, 1953, 1986 ve 2019 yıllarını görmüştük. Dizinin merkezinde yer alan dört aile, 1920’lere kadar uzanan gizemi ve nükleer enerji santralinde dönen entrikaları araştırdı.

► Dark İncelemesi – Nerede ve Nasıl Değil, Ne Zaman?

Yeni sezondan yayınlanan bu senaryo sayfasında 1921 yılını görüyoruz ve dizinin yapımcıları yeni sezonunun 2020 yılında geçeceğini de açıkladı. Bu durumda yeni sezonda (1954 ve 1987 yıllarını da içeren) yeni bir döngüye gireceğiz. İlk sezonun son sahnesinde Jonas’ı, 2052 yılında, Winden’ın kıyamet sonrası bir versiyonunda gördük. Birinci sezon pek çok soruya yanıt verirken hemen ardından yeni soruları da sormaktan geri durmuyordu. Micheal’ın kendisini neden öldürdüğünü veya Hegel’in zengin bir ailenin tek çocuğuyken nasıl olup da kimsenin yüzüne bakmadığı bir bekçi olduğunu hala bilmiyoruz. En önemlisi de Noah’ın ulaşmak istediği nokta.

Dark’ın yeni sezonu için henüz kesin bir tarih açıklanmadı. İlk sezonu aralık ayında yayınlanan dizinin yeni sezonunun 2019 yılında yayınlanması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Apple'ın Wool (Silo) Dizisine Tim Robbins Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.