Dizi Haberleri

Cowboy Bebop Dizisinin Fişi Çekildi

Netflix, ilk sezonun üzerinden daha 1 ay bile geçmeden iptal kararı aldığını açıkladı.

Başrollerini John Cho, Daniella Pineda ve Mustafa Shakir‘in paylaştığı Cowboy Bebop sırtında alabildiğine ağır bir yükle çıkmıştı yola. Animeleri Batı tarzı live-action’a uyarlamak zaten zorken bilim kurgu western atmosferiyle efsaneler efsanesi Bebop epey riskli bir seçimdi. Dizi tatmin edici sonuçlar elde edememiş olacak ki Netflix, ilk sezonun daha kırkı çıkmadan dizinin fişini çekme kararı aldı.

Dizi çıkışının ardından epey karışık yorumlar almıştı. İzleyicilerin bir kısmı oyuncu kadrosunu yerden yere vururken kimisi de hikayeyi epey ağır eleştirmişti. Biz de diziyi şurada incelemiştik ve ana materyale sadakatini büyük ölçüde beğenerek en iyi anime uyarlamalarından biri olarak yorumlamıştık. Ancak ucuz, parodi kıvamında ton gibi büyük hataları nedeniyle orijinal animesi gibi kült bir yapım olmadığının altını çizmiştik.

Cowboy Bebop Dizi İncelemesi

Netflix iptal kararıyla birlikte birtakım veriler de paylaştı. Cowboy Bebop aslında tamı tamına 74 milyon izleyici sayısına ulaşarak epey başarılı bir çıkış yapmış. Ancak verilere göre sonraki haftalarda izleyici sayısı hızla azalmış, bunların büyük çoğunluğunu da diziyi yarıda bırakanlar oluşturuyormuş. Ben haberi görünce epey şaşırdım aslında. Orijinalinin ağırlığını taşıyamasa da izlediğim en başarılı anime uyarlamasıydı, en azından bir sezon daha gider diyordum. Ama verilere bakınca Netflix’in neden dizinin fişini vakit kaybetmeden çektiği gayet net anlaşılıyor. Hoş, zaten o sezon finalinden sonra hikayeyi devam ettirmeleri epey zordu ama…

Netflix ise anime uyarlaması sevdasından henüz vaz geçmiş değil. Planlanan One Piece ve Gundam uyarlamalarının akıbetini zaman gösterecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Stranger Things'in 2. Sezonunda Eleven'ı Görecek Miyiz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.