Dizi Haberleri

Chilling Adventures of Sabrina Karakterleriyle Tanışın

Netflix, 26 Ekim’de gösterime girecek yeni orijinal dizisi Chilling Adventures of Sabrina’nın karakterlerini tanıttı.

Genç cadı Sabrina’nın korku ve büyü dolu maceralarını karanlık ve esrarengiz bir tonda anlatan Chilling Adventures of Sabrina‘da yer alan karakterler ve dizinin konusu şöyle…

SABRINA SPELLMAN (Kiernan Shipka): Yarı cadı yarı insan olan Sabrina, bir yandan büyücü olarak başladığı karanlık eğitimini sürdürürken, bir yandan da lise ikinci sınıf öğrencisi olduğu Baxter Lisesi’ndeki normal hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Akıllı, şefkatli, sorumsuzluk derecesinde cesur ve güçlü bir genç kadın olan Sabrina, insanların dünyasıyla onları tehdit eden karanlık güçler arasında duruyor. (Fotoğraftakiler: Lachlan Watson (Susie Putnam), Jaz Sinclair (Rosaling Walker) ve Ross Lynch (Harvey Kinkle))

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

HARVEY KINKLE (Ross Lynch): Bu karanlık hikayenin beyaz atlı prensi olan Harvey, Sabrina’nın erkek arkadaşı. Bir madencinin oğlu olan Harvey, hem bir ideal erkek hem de bir hayalci. Sabrina ile kendisini ayırmak isteyen karanlık güçlerden ise tamamen habersiz.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

HILDA SPELLMAN (Lucy Davis): Sabrina’nın cadı halalarından biri olan Hilda, kardeşi Zelda’ya göre daha korumacı. Anaç doğası ve sıcak mizah anlayışıyla cadılığının korkutan yanlarını gizliyor. Ailesinin düşmanlarına karşı kin kavanozları mayalamak konusunda iyi olduğu kadar Baxter Lisesi öğrencileri için aşk iksirleri hazırlama konusunda da usta.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

ZELDA SPELLMAN (Miranda Otto): Zelda, Sabrina’nın cadı halalarından daha katı olanı. Gururlu ve tutucu bir cadı olan Zelda için dünyadaki en büyük onur, Church of the Night kilise cemaatinden biri olarak Karanlık Lord’a hizmet etmek. Hilda ile kabil ve habil gibi olan Zelda, ailenin disiplincisi ve Sabrina konusunda son derece korumacı.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

MARY WARDWELL / MADAM SATAN (Michelle Gomez): Sabrina’nın lisedeki favori öğretmeni ve akıl hocası. Bayan Wardwell, Şeytan’ın hizmetçisi MADAM SATAN tarafından ele geçirildiğinde tutkulu ve kurnaz bir manipülatöre dönüşüyor ve Sabrina’yı Path of Night’a çekmek için durmadan etkilemeye çalışıyor.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

AMBROSE SPELLMAN (Chance Perdomo): Sabrina’nın İngiliz büyücü kuzeni Ambrose, Cadılar Konseyi tarafından ev hapsine mahkum edildiği için cenaze evinde Spellman ailesinin kadınlarıyla yaşıyor. Hazırcevap, muzip ve panseksüel olan Ambrose Sabrina’nın suç ortaklarından biri ve her zaman haylazlık için her zaman hazır durumda.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

FATHER BLACKWOOD (Richard Coyle): Church of the Night kilisesinin baş rahibi ve Academy of Unseen Arts okulunun dekanı. Acımasız ve hırslı biri olan Blackwood, kendisini Sabrina ve cadılar konseyiyle doğrudan bir çatışmaya sokacak, korkunç ve karanlık planlar gizliyor.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

SABRINA’NIN ARKADAŞLARI, ROSALIND WALKER (Jaz Sinclair), & SUSIE PUTNAM (Lachlan Watson): Greendale Bakanı’nın kızı olan atılgan, güçlü ve lafını esirgemeyen Rosalind, Sabrina’nın lisedeki en iyi arkadaşı. Susie Putnam da Sabrina’nın Baxter Lisesi’ndeki başka bir arkadaşı, aynı zamanda da okulun yeni WICCA kulübünün kurucusu. Okulda kendisiyle dalga geçilmesine rağmen cesur ve optimist bir karakter olan Susie, kasabanın dışında, korkunç bir doğaüstü tehditle karşı karşıya olduğu bir çiftlikte yaşıyor.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

NICHOLAS SCRATCH (Gavin Leatherwood): Academy of Unseen Arts’ın genç ve yakışıklı büyücülerinden olan Nicholas, yeni öğrenci Sabrina Spellman ile arkadaş oluyor. Sabrina’nın babasının öğretilerinin yardımcısı olan Nicholas ile Sabrina arasında tanıştıkları anda bir çekim doğuyor.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

GARİP KIZ KARDEŞLER; AGATHA (Adeline Rudolph), PRUDENCE (Tati Gabrielle), DORCAS (Abigail Cowen): Yarı-ölümlü olduğu için Sabrina’yı küçümseyen, Academy of Unseen Arts’ın güçlü ve esrarengiz üçlüsü Garip Kız Kardeşler.

CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

DİZİNİN KONUSU

Chilling Adventures of Sabrina, genç cadı Sabrina’nın korku ve büyü dolu maceralarını karanlık ve esrarengiz bir tonda anlatıyor. Rosemary’nin Bebeği ve The Exorcist gibi kült yapımların ekseninde ilerleyen uyarlama dizide Sabrina bir taraftan kendisini, ailesini ve insanlığı tehdit eden kötücül varlıklara karşı savaşırken, bir taraftan da yarı insan yarı cadı olarak bir denge yakalamaya çalışıyor.

Riverdale dizi sorumlusu ve Archie Comics CCO’su (Chief Creative Officer) Roberta Aguirre-Sacasa dizinin senaryosunu kaleme alırken, yürütücü yapımcı kadrosunda Greg Berlanti, Sarah Schechter, Archie Comics CEO Jon Goldwater ve Lee Toland Krieger ile birlikte görev yapıyor.

Warner Bros. Berlanti Productions imzasını taşıyan dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şöyle: Kiernan Shipka, Miranda Otto, Lucy Davis, Ross Lynch, Michelle Gomez, Chance Perdomo, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Abigail Cowen, Lachlan Watson, Bronson Pinchot and Gavin Leatherwood.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.