Dizi Haberleri

Bryan Fuller, American Gods İçin “Tanrıların Olduğu Bir Marvel Evreni” Tasarlıyor

american-gods-banner

Bryan Fuller (Hannibal, Pushing Dasies), Neil Gaiman‘ın ödüllü romanı American Gods‘ı televizyon ekranlarına taşımak için çalışmalara başlamış durumda.

Fuller, geçtiğimiz günlerde Crave ile yaptığı röportajda dizi için planlarından bahsederken, Marvel dünyasından esinlendiğini de belirtti.

Ünlü yönetmen Marvel’ın kendisini nasıl etkilediğini şu sözlerle açıklıyor: “American Gods’la amaçladığımız şey, Marvel dünyası gibi bir dünya yaratmak – ama süper kahramanlar yerine tanrılarla. Marvel dünyası kadar detaylı işlenmiş ve iç içe geçmiş bir dünyada tanrılardan bahsetmek hepimizi heyecanlandırıyor.

Eğer başarılı olursak, daha geri planla kalan tanrılara yakından baktığımız devam dizileri bile olabilir. Bu dizi için her şey mümkün ve oldukça hevesliyiz. Umuyoruz ki izleyiciler de bizim kadar heveslidirler, böylece tüm hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz.”

american-gods-concept-art

Marvel Stüdyolarının yakaladığı başarıyı tabii ki inkar edemeyiz ama American Gods’ın puslu ve acımasız dünyasını ekrana taşırken esinlenilecek daha iyi kaynaklar olduğunu düşünüyorum. Din gibi hassas bir konuyu nasıl ele alacakları sorulduğunda ise, Fuller şöyle cevap veriyor: “Bu dizi hakkında konuşurken, daha önce yazarlar odasında hiç konuşmadığımız şeylerden bahsediyoruz çünkü kader, inançlar ve toplumu yönlendiren kurallar hakkında konuşma özgürlüğüne sahibiz. Din karşıtı bir tutum takınmış değiliz ama yeri geldiğinde eleştirmekten de geri durmuyoruz.

Bu yüzden bu dizide kimsenin inancıyla dalga geçmemek bizim için çok önemli çünkü hepimizin beyninde inanca dair bir şeyler var; Bunlar hayaletler ya da tanrı, siyah kedilerden kaçmak ya da merdivenlerin altından geçmemek olsa bile.”

American Gods, mitolojilerde ve kutsal kitaplarda birer figür olarak kalmış, onlara olan inancın günden güne azalmasıyla güçlerini yitiren eski tanrılarla, toplumun teknoloji ve maddiyata duyduğu sevgiden doğmuş, genç tanrılar arasındaki savaşı ve bu savaşın ortasında kalmış, eski bir mahkum olan ve bir anda ortaya çıkan gizemli Mr. Wednesday’in korumalığını üstelene Shadow Moon’un bu savaştan canlı çıkma mücadelesini anlatıyor.

Dizinin nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. American Gods, 2017’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Peter Capaldi'ye Kal Çağrısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.