Dizi Haberleri

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisinden İlk İpuçları!

J.R.R. Tolkien’ın Lord of The Rings serisini dizi dünyasına kazandırmak isteyen Amazon, Twitter’da açtığı “LOTRonPrime” hesabından ipuçları paylaşmaya başladı. Dizi yayın hakları ve yapımı için küçük çaplı bir serveti gözden çıkaran Amazon‘un online yayın servisinde yayınlanacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ne zaman geçeceği az çok ortaya çıktı gibi…

The Hollywood Reporter’da yer alan bilgiler şöyle; Kasım 2018’de oluşturulan “Lord of the Rings on Prime” adlı Twitter hesabından ilk mesaj 13 Şubat’ta atıldı. 14 bin takipçili hesabın bu ilk paylaşımında J.R.R. Tolkien‘ın “Bir harita ile akıllıca bir başlangıç yaptım” sözüne yer verildi.

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi, Filmlerin Materyallerini Kullanabilecek

15 Şubat’taki ikinci mesajda ise LOTR efsanesinin başlangıcındaki “3 yüzük göğün altında yaşayan Elf Krallarına” sözü ile bir harita bulunuyordu.

Yeni dönemin Game of Thrones’u olması umut edilen yapımı JD Payne ve Patrick McKay‘e emanet eden Amazon Stüdyoları, Yüzüklerin Efendisi dizisinin serinin ilk kitabı Yüzük Kardeşliği‘nden önceki dönemde geçeceğini açıklamış ancak detaya girmemişti. “LOTRonPrime”da yayınlanan mesajlar dizi üzerindeki sis perdesini aralamaya başladı.

Sözü ve haritayı yorumlayan LOTR hayranlarının çıkarımlarını paylaşalım sizinle; öncelikle “Üç yüzük Elf krallarına” sözü Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nı işaret ediyor yani Sauron‘un, Elf demircilere 16 yüzüğü yaptırdığı ve bütün yüzüklere hükmedecek tek yüzüğü de dövdüğü döneme… (Elf Kralları için olan 3 yüzükten ikisini Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Elrond ve Galadriel‘ın ellerinde görmüştük)

Gelelim haritaya; Beleriand‘ın yer almaması nedeniyle Öfke Savaşı sonrası Orta Dünya‘yı gösterdiği savunuluyor. Bu da ikinci – üçüncü çağ arası dönemi kapsıyor.

Haritanın detaylarının verildiği yeni gönderi dahil üç mesajla Yüzüklerin Efendisi hayranlarını derin uykularından sıçratan Amazon’un bir sonraki paylaşımı ise merak ediliyor.

Öte yandan bu yıl çalışmalara başlanması planlanan Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2021‘de izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.