Dizi Haberleri

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi, Filmlerin Materyallerini Kullanabilecek

Amazon, J.R.R. Tolkien‘ın kült serisi Lord of The Rings‘in (Yüzüklerin Efendisi) dizi hakları için 250 milyon dolar harcadığında, bunun yönetmen Peter Jackson’ın film serisinden bağımsız tamamen yeni bir versiyon olacağını sanmıştık. Ancak yeni gelen bilgiler ikisinin bağlanıp bağlanmayacağı sorusunu akıllara getirdi.

io9’ın Hollywood Reporter’a dayandırdığı habere göre; Amazon’un Yüzüklerin Efendisi serisinin haklarını elde etmek için yaptığı anlaşma, filmlerden bazı materyalleri kullanma hakkını da içeriyor. Ancak haberde bahsedilen “materyallerin” ne olduğu ile ilgili bir açıklama bulunmuyor. Bahsedilen materyaller kostümler, sahne malzemeleri ya da setler olabilir (ki bazı setlerin durduğunu biliyoruz – mesela Yeni Zelanda’daki Hobbit Evleri seti turları halen devam ediyor). Anlaşmadaki bu detay filmlerin bazı bölümlerini ya da aktörlerin rollerini de içeriyor olabilir mi dersiniz? “Teknik olarak“; Frodo Baggins’i canlandıran Elijah Wood da “filmlerden bir materyal” sonuçta!

Gelelim diğer bilgilere; Amazon‘un bugüne kadarki en pahalı dizi olması öngörülen projesi 5 sezon sürecek ve maliyeti 1 milyar doları aşacak. Yalnız Amazon’un elini çabuk tutması gerekiyor çünkü yapılan anlaşmada ilk dizinin 2 yıl içerisinde başlamasını gerektiren bir madde var.

Haberde ayrıca, açıklamaların ardından harekete geçen film serisinin yönetmeni Peter Jackson‘ın projeye yapımcı olarak dahil olabileceği bilgisine de yer verildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.