Dizi Haberleri

Amazon’un Kara Kule Dizi Uyarlaması Silahşörünü Buldu

Stephen King‘in baş yapıtı “The Dark Tower” (Kara Kule) serisini diziye uyarlayan Amazon, başrole Sam Strike‘ı getirdi. Netflix‘in bilimkurgu dizisi Nightflyers‘ta Thale karakterini canlandıran Strike, Kara Kule‘de genç silahşör Roland Deschain rolüyle izleyici karşısına çıkacak.

Nisan ayının ortalarında çekimlerine başlanacağı duyurulan dizinin pilot bölümünde; Vikings ve BlacKkKlansman filmlerinden Finli aktör Jasper Pääkkönen de Strike ile başrolü paylaşacak. Pääkkönen, Roland Deschain‘in öldürmek için yola çıkacağı Marten Broadcloak ve Randall Flagg olarak da bilinen Siyah Giyen Adam‘ı canlandıracak.

2017 çıkışlı Sony/MRC yapımı filmden bağımsız olacağı açıklanan Kara Kule dizisi, Roland Deschain‘in (Sam Strike) orijin hikayesine dönecek ve genç adamın nasıl silahşör olduğunu, Siyah Giyen Adam‘la ilk çatışmasını, ilk aşkını ve silahşör olarak çıktığı ilk görevi anlatacak.

Stephen King’in Silahşor’u yaratırken esinlendiği kişinin Clint Eastwood olduğu biliniyor, gönül isterdi ki Silahşor’u Clint Eastwood’un aktör oğlu Scott Eastwood oynasın… Dizi 2020’de yayınlanacak, merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Orijinal Star Wars Üçlemesindeki Karakterler, The Mandalorian'ın İkinci Sezonunda Görünecekmiş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu