Dizi Haberleri

Amazon, Yüksek Şatodaki Adam Dizisinin Siparişini Verdi

yuksek-satodaki-adam-dizi-banner

Philip K. Dick’in yazdığı, bilimkurgunun en başarılı eserlerinden olan “Yüksek Şatodaki Adam” için sipariş verildi.

Dizinin pilot bölümü Amazon Prime üzerinden geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı, biz de size ilk görüntüleri hemen sunmuştuk. Yüksek Şatodaki Adam’ın pilot bölümü Amazon tarihinin şimdiye kadar en çok izlenen pilot bölümü oldu ve yayın vizesini kaptı!

Amazon, yaptığı basın açıklaması ile 5 dizinin sezon haklarını aldığını duyurdu. Bu diziler; The Man in the High Castle, Mad Dogs, The New Yorker Presents, Just Add Magic, The Stinky & Dirty Show. Böylece The Man in the High Castle yani Yüksek Şatodaki Adam dizisi de Amazon Prime’da yayını kaptı.

yuksek-satodaki-adam

Hem tarihi kurgu hem de bilimkurgu severlerin en favori kitaplarından birisi olan Yüksek Şatodaki Adam’ın dizi uyarlaması kitaptan biraz farklı ilerleyecek. Genel olarak ana konu yine aynı ancak anlatım kitaptan biraz daha farklı ilerleyecekmiş.

Bilmeyenler için belirtelim, eserin konusu şöyle;

2. Dünya Savaşı bitmiştir ve savaşı gerçek hayatta olduğu gibi müttefik devletler değil mihver devletler kazanmıştır. Yani Almanya ve Japonya artık savaşın galipleridir ve dünyaya hükmetmektedirler.

yuksek-satodaki-adam-times-meydani

Dizinin ilk pilot bölümü Amazon Prime üzerinden ücretsiz olarak yayınlandı ancak Türkiye’de olduğumuz için izleyemiyoruz. Adresinizi değiştirip izleyebilirsiniz. Bu muhteşem bilimkurgu eserinin, “En İyi 100 Bilimkurgu Kitabı” listesinde de 33. sırada bulunduğunu belirtelim.

Amazon Prime üzerinden izleyemesek de malum yollardan izleme şansı bulabiliriz diye düşünüyoruz. Belki de ülkemiz televizyon kanallarından birisi bu muhteşem diziyi kaçırmaz ve haklarını alır da biz de malum yollarla uğraşmak zorunda kalmayız. Şimdiden iyi seyirler!

Dizinin açılış videosu:

Bizden Duymuş Olmayın

Bizden duymuş olmayın ancak Amazon Prime üzerinden izleyemeyenler dizinin pilot bölümünü buradan izleyebilirler.


İlginizi Çekebilir  American Gods 3. Sezona The Walking Dead'in Yapımcısıyla Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu