Dizi Haberleri

Amazon’dan Conan The Barbarian Dizisi

Amazon, fantazya klasiklerini ekranlara taşımaya devam ediyor. Yüzüklerin Efendisi dizisinden sonra şimdi de Conan The Barbarian‘ı ekranlara taşımaya hazırlanıyor.

Habere göre Amazon, Robert E. Howard‘ın kitabının temel alınacağı Conan dizisi üzerinde çalışıyor. Projenin başında Colony‘nin yaratıcılarından Ryan Condal, Game of Thrones yönetmenlerinden Miguel Sapochnik ile Fargo ve The Handmaid’s Tale‘in yapımcılarından Warren Littlefield bulunuyor. Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler da yapımcılar arasında…

Robert E. Howard tarafından yaratılan Conan The Barbarian bir diğer adıyla Kimmeryalı Conan karakterinin maceraları 1932 yılında Weird Tales dergisinde yayınlanmaya başladı. 1980’lerde beyazperdeye aktarılan iki filmde de ilkel çağların yenilmez sanatçısını Arnold Schwarzenegger canlandırdı. 2011 yılında başka bir yapımda karşımıza Conan olarak çıkan aktör Jason Momoa oldu. Bir dönem Arnold Schwarzenegger’ın Conan Efsanesi adlı bir filmde rol alacağı düşünülse de proje sonuçlanmadı.

 

Condal’ın tasarlayıp yazacağı Conan The Barbarian serisinin, klasik karakterin edebi köklerine dönüşü niteliğinde olacağı belirtiliyor. Karakteri kimin oynayacağı en büyük merak konusu.

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Kadrosu Genişliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu