Dizi Haberleri

3 Body Problem, 3. Sezon Sonunda Final Yapacak

Netflix’in bilimkurgu dizisi 3 Body Problem (3 Cisim Problemi) 3. sezon ile final yapacak. Dizinin yaratıcıları David Benioff, D.B. Weiss ve Alexander Woo, dizinin iki sezon daha devam edeceğini doğruladı. Bu doğrulama, geçen ay Netflix’in tanıtımında yapılan “yepyeni bölümler” duyurusunun ardından ortaya çıkan kafa karışıklığını giderdi.

Üç Sezon Onayı ve Hikayenin Tamamlanması

Netflix’in 3 Body Problem dizisi, Cixin Liu’nun aynı adlı bilimkurgu üçlemesine dayanıyor. Benioff, Weiss ve Woo, dizinin üç sezon boyunca süreceğini ve hikayenin tamamlanacağını belirttiler. THR’ye yapılan açıklamada, dizinin “sezonlar” için yenilendiği ifade edildi, ancak Netflix FYSEE alanındaki 3 Body Problem Television Academy panelinde 2. ve 3. sezonların olacağı kesin olarak doğrulandı.

3 Body Problem. (L to R) John Bradley as Jack Rooney, Jess Hong as Jin Cheng in episode 102 of 3 Body Problem. Cr. Courtesy of Netflix © 2024

Hikayenin Epik Sonu

Dizinin yaratıcıları, hikayeyi destansı sonucuna kadar anlatma fırsatı bulacakları için heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Weiss, panel sırasında yaptığı açıklamada, “Romanlarda sevdiğimiz pek çok şeyi 1. Sezona dahil ettik ama bu diziyi yapmak istememizin nedenlerinin büyük çoğunluğu 2. Sezonda yer alıyor. Her zaman üçüncü kitabın son sayfasına ulaşmak istedik ve bunu yapabilecek olmak bizim için gerçekten çok heyecan verici.” dedi.

İlgili Makaleler
🔸 3 Cisim Problemi incelemesi – Bir Cisim Yaklaşıyor Efendim – FRPNET

3 Body Problem Konusu

3 Body Problem, insanlığın uzaylı bir uygarlıkla ilk temasını konu alıyor. Hikaye, 1960’ların Çin’inde verdiği bir kararın uzay ve zaman boyunca yankılanarak günümüze kadar gelen genç bir kadının etrafında dönüyor. Doğa kanunlarının açıklanamaz bir şekilde çözüldüğü bu dünyada, parlak bilim insanlarından oluşan bir grup, insanlığın tarihindeki en büyük tehditle yüzleşmek için gözünü budaktan sakınmayan bir dedektifle güçlerini birleştirir.

2. Sezonun Getireceği Zorluklar

3 Body Problem. (L to R) Eiza González as Auggie Salazar, Jess Hong as Jin Cheng, Saamer Usmani as Raj Varma, Jovan Adepo as Saul Durand, Alex Sharp as Will Downing, John Bradley as Jack Rooney in episode 101 of 3 Body Problem. Cr. Ed Miller/Netflix © 2023

Weiss, Deadline’ın Contenders TV’sinde 2. sezonun getireceği zorlukları tartıştı. “Hikaye mümkün olan en iyi şekilde gerçekten vahşileşiyor. Böylesine vahşi bir şeyde yapılması gereken pek çok seçim ve çözülmesi gereken pek çok şey var. Son zamanlarda, özellikle de son birkaç aydır bunları çözmek için kafa kafaya vermiş durumdayız.” dedi.

🔸 Netflix 3 Cisim Problemi Ekibiyle Röportaj – FRPNET

Yaratıcı Ekip ve Yapımcılar

Benioff, Weiss ve Woo, Netflix ile yaptıkları anlaşmalar kapsamında dizinin yaratıcıları, yazarları ve yürütücü yapımcıları olarak görev yapıyorlar. Yürütücü yapımcılar arasında Bernadette Caulfield, Rian Johnson, Ram Bergman, Nena Rodrigue, Lin Qi, Zhao Jilong’un yanı sıra Brad Pitt ve Dede Gardner’ın Plan B Entertainment ve Jeremy Kleiner’ın şirketi ile Rosamund Pike ve Primitive Streak için Robie Uniacke de yer alıyor.

3 Body Problem dizisi, Cixin Liu’nun ünlü bilimkurgu üçlemesinin sadık bir uyarlaması olarak izleyicilere sunulacak. Üç sezon boyunca devam edecek olan dizi, izleyicilere epik bir hikaye sunmayı vaat ediyor. Netflix’in bu projeye olan bağlılığı ve yaratıcı ekibin tutkulu çalışmaları, dizinin büyük bir başarı yakalamasına olanak tanıyacak gibi görünüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.