Çizgi Roman Haberleri

The Mandalorian, Çizgi Roman Oluyor

Marvel, The Mandalorian çizgi roman serisini haziranda satışa çıkaracak. 8 sayıdan oluşacak serinin her bir sayısı, dizinin 8 bölümünden birinde geçen olayları anlatacak.

Durum böyle olunca insan merak ediyor: “Diziyi izlediysem çizgi romanı okumaya ne gerek var?”

Açıkçası bu sorunun cevabını okumadan bilemeyeceğiz. Fakat Grogu’nun düşünce balonlarını okuyabileceksek, neden olmasın?

(“Grogu ve ben birbirimizin düşüncelerini hissedebiliyoruz.”)

Çizgi romanların yazarlığını Rodney Barnes yapacak. Barnes daha önce Image Comics‘te çizgi roman yazarlığı yapmıştı. Çeşitli dizi ve filmler için de senaryo hazırlamıştı. Yazar bu projenin bir parçası olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu söylüyor.

Western’leri, fanteziyi, bilim kurguyu, komediyi ve dramı çok seviyorum… Bu, herhangi bir yazarın hayalidir. Bu görev için seçilmekten çok memnun oldum.

Rodney Barnes
(Bu gerçek kapak)

The Mandalorian’ın konsept çizimleri de muhteşemdi. Hatta çoğu seyirci, bölüm bittikten sonra Ludwig Göransson‘un muhteşem müziği eşliğinde bu keyifli çizimlerin geçişini izlemeyi bir ritüel haline getirmişti. Çünkü This is the way.

Dolayısıyla çizgi romanların çizerliğini yapacak Georges Jeanty‘nin işi hayli zor olacak. Jeanty hâlihazırda Star Wars High Republic çizgi romanlarının çizerliğini yapıyordu. The Mandalorian için planlarını paylaşan çizer, detaylara odaklanmayı tercih edeceğini söyledi. Yani hem karakterlerde hem de arka planda detaylı çizimler sunarak evreni geliştirmeyi istiyormuş.

(Ne yazık ki bu gerçek kapak değil)

Her halükarda The Mandalorian, çizgi roman olarak da çok ilgi çekici. Üçüncü sezonun ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Fakat noel döneminde geleceği yönünde söylentiler var. Dolayısıyla üçüncü sezonu beklerken birinciyi çizgi romanı okuyarak hatırlayabiliriz. Ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sümeyye Kesgin De Yurtdışına Açıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.