Çizgi Roman Haberleri

R.A. Salvatore’dan Yeni Bir Seri: Dungeons & Dragons: Cutter

dungeons-and-dragons-comic-banner

IDW Yayıncılık Nisan ayında yeni Dungeons & Dragons mini-serisi Dungeons & Dragons: Cutter‘ı 5 çizgi roman sayısı şeklinde tanıtacağını duyurdu. Ve bu seriyi R.A Salvatore ve oğlu Geno Salvatore yazıp hazırlayacak.

Öncelikle bu işi IDW’nin üstlenmesi harika bir şey çünkü kendileri dünyaca tanınmış pek çok çizgi roman, film ve dizinin telif haklarını ellerinde tutan bir şirket; Ninja Kaplumbağalar, Godzilla, G.I Joe, Hayalet Avcıları, Transformers, True Blood, 24 vs…

İlgili Makaleler

dungeons-and-dragons-cutter-coverGeçtiğimiz sene IDW Publishing, Wizards of the Coast’un da sahibi olan Hasbro firması tarafından satın alınmıştı. Bu olaydan sonra tüm Dragonlance, Forgotten Realms gibi Dungeons & Dragons evreni çizgi romanları da IDW şirketine geçmişti.

Çizgi romanların kapaklarını şu ana kadar Wizard of the Coast, DC Comics ve Marvel Comics, White Wolf gibi şirketlerde çizerlik yapmış olan Steve Ellis hazırlarken; çizgi romanların iç resimlerini de kuşkusuz Marvel’daki en başarılı isimlerden David Baldeon hazırlıyor.

Üstelik hikayede, Salvatore’un hayran olduğu drow ırkına mensup karakterler de göreceğiz.

dungeons-and-dragons-cutterYeni çizgi roman serisi tamamen kendi hikayesine sahip olsa da aynı zamanda R.A. Salvatore’un şu anda devam eden Drizzt Efsanesi ve Kışgörmez Destanları’nın (Neverwinter) da bilinmiyen kısımlarına ışık tutacak. Kendisi ise bu ilişkiyi şöyle açıkladı;

“Bu çizgi roman serileri, devam etmekte olan Drizzt Efsanesi içindeki boşlukları doldurmak ve zihnimi berraklaştırmak için harika birer araç olacak. Mesela Kışgörmez Serisi’ndeki çarpıcı olaylar sadece son Drizzt kitaplarında ön plana çıksa da ileride yazacağım bir kitap için güçlü bir altyapı oluşturdu. Aynısı Cutter için de geçerli. Yani bu çizgi roman serisi kendi hikayesine sahip olsa da, gelecekteki daha büyük hikayelerin temelini oluşturacak.”

Biz de Nisan ayında çıkacak olan bu 5 fasiküllük çizgi roman serisini heyecanla bekliyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.