Çizgi Roman Haberleri

Munchkin Çizgi Roman Dünyasının Sırtına Bıçak Saplayacak!

munchkin-klasik-banner

Ünlü masaüstü kart oyunu Munchkin, çizgi roman olarak yayınlanmaya başlayacak. Arkadaşlıkları bitiren, masalarda sonsuz kavgalara sebebiyet veren Munchkin’in çizgi roman serisi hakkında ilk detaylı bilgiler paylaşıldı.

Steve Jackson Games’in en başarılı başlıklarından biri olan Munchkin 2000 yılından bu yana soluk almadan devam ediyor. Bu süre zarfında onlarca ek paket ve binlerce karta ulaşan Munchkin, alanının en meşhur oyunlarından biri olsa gerek. Şimdi bu efsane kart oyunu çizgi roman olarak yayınlanmaya başlayacak.Munchkin-Apocalypse-oyun

İlgili Makaleler

Munchkin çizgi roman serisi BOOM! Studios liderliğinde yayınlanmaya başlayacak. Masaüstü oyununu birebir yansıtacak çizgi romanın aylık olarak çıkarılması planlanıyor. BOOM! Studios yayın ve pazarlama yardımcı başkanı Filip Sablik “Garip ve tuhaf bir seri olacak. Oyunun daha önce görülmemiş bu tarafını keşfetmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Munchkin kalabalık gruplarla oynandığında, inanılmaz eğlenceli saatler geçirebileceğiniz bir oyun. Kendi adıma konuşmak gerekirse, bu oyun saatleri oldukça keyifli ve sinir bozucu olabiliyor. Aynı havayı çizgi roman dünyasına nasıl yansıtacaklarını pek kestiremiyorum. Ama espri tarzından uzaklaşılmadığı sürece başarılı bir iş çıkacağını umuyorum. Bugüne kadar The Order of the Stick ve Rat Queens gibi serilerle absürd RPG/FRP maceralarının nasıl keyifli olabileceğini görmüştük.

 

Sırttan bıçaklama konusunda uzman Munchkin’in çizgi roman serisinin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yok. Şimdilik beklemedeyiz.

Munchkin dünyası hakkında daha fazla bilgi almak için incelemelerimize bakabilirsiniz:

Munchkin İncelemesi

Munchkin Zombies İncelemesi

Munchkin Apocalypse İncelemesi

İlginizi Çekebilir  Batman Kostümünün Evrimi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu