Çizgi Roman Haberleri

Marvel, Yepyeni X-Men Serilerini Duyurdu

Son zamanlarda büyük bir haber duyuracağı dedikoduları dolaşadursun, Marvel Comics, bu yıl Chicago’da yapılan dünyanın en büyük çizgi roman etkinliklerinden biri olan Chicago Comic & Entertainment Expo’da bombayı patlattı; işte karşınızda House of X ve Powers of X!

Çizgi roman aleminin iki üstadı Stan Lee ve Jack Kirby’nin ilk olarak 1963 yılında yaratıp dünyayı salladığı X-Men markası, yıllar içinde pek çok büyük olay dizisine konu oldu. 80’li yıllarda satış rekorları kıran Giant-Size X-Men, 1991 yılında yayınlanan modern X-Men ve 1995 yılında yayınlanan ve Marvel’ın bugüne kadar en çok satan serileri arasında bulunan Age of Apocalypse gibi.

Bu olayların her biri, Marvel’ın mutant ırkı için yepyeni bir çağın başlangıcı olmuştu ve şimdi X-Men hikâyesi bu yaz mevsiminde Jonathan Hickman‘ın kalemiyle yaratılacak House of X ve Powers of X serileriyle büyük bir yıkımın ve yeniden yapımın içine giriyor! Jonathan Hickman, başta Secret Wars serisi olmak üzere bugüne kadar satış rekorları kırmış pek çok serinin yazarıydı ve uzun zaman sonra tekrar yuvasına dönüş yaptı. Bu yolculukta kendisine deneyimli çizerler Pepe Larraz, R.B. Silva ve Marte Garcia eşlik edecek. Marvel’ın Baş Editörü C.B. Cebulski ise şu açıklamada bulundu;

İlginizi Çekebilir  Süper Kahramanlar Ronin Oldu - "5 Ronin" Raflarda!

John, tekrar Marvel ailesine döneceği için çok heyecanlıyız ve X-Men’i yepyeni bir çağa sürüklemeleri için bundan daha iyi bir ekip bulamazdık. Hikâye hakkında henüz çok fazla detay veremesek de bu yeni hikâyeler X-Men’in Marvel Evreni’ndeki yerini yeniden tanımlayacak. Bu tarihi anı hem yeni, hem de eski tutkulu mutant hayranları kaçırmak istemeyecektir!


Bu açıklamadan kısa süre sonra ödüllü grafik tasarımcısı Tom Muller, Twitter hesabından yeni seriler için tasarladığı X-Men logosunu da hayranlarıyla paylaştı.

Bu yılın Temmuz ayında başlayacak olan House of X ve Powers of X serileri altışar sayıdan oluşacak ve gelecek ay başlayacak olan War of the Realms ve Ağustos ayında başlayacak olan Absolute Carnage serileriyle birlikte, Aralık ayında tüm Marvel Evreni’ni etkileyecek tek bir büyük olaya bağlanacak. Bu büyük olay ise şimdilik bir sır gibi saklanıyor ancak önümüzdeki ay yayınlanacak War of the Realms’le birlikte bazı şeylerin şekillenmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Seyfettin Efendi - Hayırsız Ada

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu