Çizgi Roman Haberleri

Marvel Comics, Scarlet Witch’i Öldürdü

Sinema evreninde filmleri ve dizileri gıdım gıdım izleye duralım, çizgi roman evreni tam gaz devam ediyor. Uzun zamandır X-Men sayfalarında sadece adı geçen Büyük Taklitçi Scarlet Witch, X-Factor#10 ‘da X-Men’in adasında ölü bulundu!

Bilmeyenler için kısa bir özet geçmek gerekirse, 2020 yılında usta yazar Jonathon Hickman’ın devraldığı “X” ailesi devrim niteliğinde bir değişikliğe şahit olmuştu. İyisiyle kötüsüyle dünyadaki tüm mutantlar, Professor X’in liderliğinde büyük bir mutant adada -Krakoa- bir araya gelmiş, tüm dünyaya ultimatom vermiş ve yeni mutant devletlerini zorla herkese kabul ettirmişlerdi. Hickman’ın yazdığı bu seri, şirketin çizgi roman departmanının gözdesi olan X markasının son yıllarda gördüğü düşüşü bir anda kesmiş ve tekrar zirveye taşımıştı.

Adanın yönetici konseyinde bulunan Magneto ise geçtiğimiz S.W.O.R.D.#10 sayısında artık kızı olmayan Scarlet Witch’le Hellfire Gala etkinliğinde güzel bir buluşma yaşadı. Biyolojik olarak kızı olmasa da manevi olarak onu hâlâ kızı olarak gören Magneto, etkinlik sırasında ortadan kayboldu. Etkinliğin bir sonraki sayısı X-Factor#10‘da ise Scarlet Witch, adanın orta yerinde ölü olarak bulundu.

İlginizi Çekebilir  Satürn Evleri'nin 5. Cildinde Mitsu'nun Macerası Devam Ediyor

Tüm bunlar Hellfire Gala serisinden sonra okuyacağımız Trial of Magneto serisine hazırlık niteliğinde. Zira Krakoa adasının ilk ve en büyük kuralı “Asla insan öldürmeyin” idi. Scarlet Witch’in cinayetinden sorumlu tutulacak olan Magneto’nun neler yapacağını kestirmek güç. Çünkü Professor X’in önderliğinde dünyanın en kötü ve ölümcül mutantlarıyla birlikte reforma uğramış ve koca bir mutant ulusunun liderlerinden biri olagelmişti. Tüm bu rolünü çiğneyip her yerde terör estiren Magneto’yu tekrar mı göreceğiz dersiniz?

Scarlet Witch’in adada öldürülmesi tabii ki okuyucuları pek şaşırtmadı. House of M olayları sırasında dünyadaki mutantların yüzde 98’nin güçlerini kaybetmesine sebep olduğu için tüm mutantlar tarafından “Bir Numaralı Düşman” ilan edilmiş, üstüne artık mutant olmadığı da ortaya çıkınca kendisine Büyük Taklitçi lakabı takılmıştı. Yine de ada kuralları kimse için esnetilmediği için Magneto’nun yargı süreci bir hayli sert geçeceğe benziyor. Bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  En Zengin 8 Süper Kahraman!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.