Çizgi Roman Haberleri

Kadın Thor’un Gerçek Kimliği Belli Oldu!

thor-kadin

Başlamadan uyaralım, yazı bol miktarda spoiler içeriyor!

Çizgi roman severlerin bildiği üzere bir süre önce Thor‘un görevi, çekiciyle birlikte, bir kadın tarafından üstlenilmişti fakat kimliği en başından beri sır gibi saklanıyordu. Hayranlardan Sif, Valkyrie ve Angela gibi birçok tahmin gelmişti fakat kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildi.

Ta ki, yazar Jason Aaron‘ın bugün verdiği bir röportajda yaptığı açıklamaya kadar.

Bugün raflarda yerini alacak olan Thor #8 hikayesinde yeni Thor’un kim olduğunu ve Mjolnir’i haketmiş ve kaldırmış olanın kim olduğunu öğreniyoruz sonunda.

SPOILER GELİYOR!

thor-woman

Meğerse paçalarından gizem akan kadın Thor, hepimizin yakından tanıdığı, Thor’un sevgilisi Jane Foster‘mış.

Jane Foster ismi tanıdık gelmediyse, Thor filminde Natalie Portman‘ın oynadığı karakter olduğunu belirterek hatırlatmamızı yapalım. Dişi Thor’un, önceki Thor’un kız kardeşi Angela olduğu söylentileri de vardı ancak o olmadığı ortaya çıktı.

Çizgi roman serisinde göğüs kanseriyle mücadele eden Jane, Thor kimliğine büründüğü zaman tanrısal bir güce kavuşuyor, fakat çekici bıraktığı an eski ölümlü haline geri dönüyor. Ayrıca bu sihirli dönüşümler, Jane’in durumunu daha da kötüleştiriyor.

thor-jane-2

Vulture’da yayınlanan röportaja göre Jane Foster, kadın Thor için düşünülen tek seçenekmiş. Thor’un gözden düşmesi ve Mjölnir’i kaybetmesinin çok uzun zamandır düşündüğü bir fikir olduğunu belirten Aaron, kadın Thor fikrinin bu asıl fikirden doğmuş olduğunu, Thor’un değeri ve bir tanrıyı tanrı yapan nedir sorularıyla uğraşmak için böyle bir yol seçtiğini söylüyor. Ayrıca hikayenin bundan sonra başlayacağını da sözlerine ekliyor.

thor-jane-foster

Ayrıca karakterin Thor serisindeki yerini göz önünde bulundurduğunda, herkesin favori Nors tanrısının yerini alması için Jane Foster’dan daha uygun bir seçenek aklına gelmediğini de ekliyor.

Gizli kimliğin ortaya çıkışı, 13 Mayısta yayımlanacak olan Thor #8’de yer alacak.

Buradan nereye gideceğini biz de merak ediyoruz ama Secret Wars sırasında kendisinin Avengers ekibine katıldığını biliyoruz.

Bakarsınız dişi Thor değişikliği Marvel Sinematik Evreni’ne de yansır ve Natalie Portman’ı yeni Thor olarak görürüz. Biz de neler olacağını merak ediyoruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Çizgi Roman Ödülleri Töreni'ne Davetlisiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.