Çizgi Roman Haberleri

Dungeons and Dragons: Sonsuz Macera Günleri Çıktı

Unutulmuş Diyarlar’dan üç hikayeyi bizlerle buluşturacak çizgi roman cildi Sonsuz Macera Günleri raflardaki yerini aldı. Presstij, Baldur’s Gate’te başlayan üç hikayeyi tek bir ciltte toplayarak Türkçeye çevirdi.

Hani size Baldur’s Gate III‘ün öncesini anlatan Mindbreaker çizgi romanları çıkıyor demiştik, hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsanız o habere buradan göz atabilirsiniz. Yaptığımız haber İngilizce çizgi romanlar içindi. Presstij de bu hikayeleri ne kadar merak ettiğimizi duymuş olmalı ki o maceraları dilimize kazandırmaya karar vermiş!

5 sayıdan oluşan Mindbreaker macerası, serinin altıncı macerasıydı. Sonsuz Macera Günleri ise Minsc ve minyatür dev uzay hamster’ı Boo’nun ilk 3 macerasını içeren 15 sayıyı bir araya getiriyor. Hikayeler Baldur’s Gate I ve Baldur’s Gate II’den daha sonra olan olayları işliyor.

İlgili Makaleler

Sonsuz Macera Günleri, Unutulmuş Diyarlar’da başlıyor. Minsc ve Boo Baldur Geçidi’ni koruma amacıyla yola çıkıp yeni dostlarla tanışıyor. Ancak maceraları Baldur’s Gate’te kalmıyor. Olaylar onları Ravenloft’a kadar sürüklüyor.

Selam, Strahd.

Gözlerine saldır Boo!

(Go for the eyes Boo, go for the eyes!)

Çizgi romanın iki varyantı mevcut. Karton kapaklı varyantı orijinal Legends of Baldur’s Gate çizgi romanlarının son sayısındaki görseli kullanıyor. Aşağıda fotoğrafını paylaştığımız bu varyantın indirimsiz fiyatı 200 TL. Ciltli ve limitli özel edisyon ise yukarıda resmini paylaştığımız varyant. Onun da indirimsiz fiyatı 500 TL. Ayrıca bu edisyon, karton kapaklının içermediği 40 sayfalık bir ek içerik de sunuyormuş.

Sonsuz Macera Günleri

Ciltteki tüm maceraları Jim Zub yazıyor. Zub daha önce Conan ve Red Sonja hikayeleri yazmış, hem Marvel hem de DC için çizgi romanlar üretmişti. Dungeons and Dragons serisinde de çalışmıştı.

Kitapta üç macera olduğunu söylemiştik:

İlki Baldur Geçidi Efsaneleri (Legends of Baldur’s Gate). Bu macerayı IDW Publishing 2014’te yayınlamıştı. 5 sayıdan oluşan macera Neverwinter MMORPG’sinin genişletme paketlerinin işlediği zamanlarda geçiyordu.

İkinci macera Vampirin Gölgeleri (Shadows of the Vampire). Burada teknik olarak Ravenloft’un bir parçası olan topraklarda gezeceğiz. Ve tabii ki de Kont Strahd ile karşılaşacağız. Strahd’ın hikayelerini Ankira ve Laika Yayıncılık dilimize kazandırmıştı. Fakat ne yazık ki artık bu romanları sadece sahaflarda görüyoruz.

Son macera da Buz Devinin Öfkesi (Frost Giant’s Fury) olacak. Hikaye Faerûn’un kuzeyindeki uzak bölgelerde geçecek.

Çizgi romanlar 23 Nisan’da satışa çıktı. Biz okumak için sabırsızlanıyoruz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons'ın Yeni Kitabı Belli Oldu - Tasha's Cauldron Of Everything

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.