Çizgi Roman Haberleri

Baldur’s Gate 3 Öncesini Anlatan Dungeons and Dragons: Mindbreaker Geliyor

Dungeons & Dragons: Mindbreaker serisi 5 sayıdan oluşacak. Hikaye, Baldur’s Gate 3 bilgisayar oyununun hemen öncesini anlatıyor. Serinin yazarı, diğer Baldur’s Gate çizgi romanlarını da yazmış olan Jim Zub.

Mindbreaker serisinin ilk sayısı Ekim 2021‘de çıkacak. Zub, Mindbreakers’ın girişini şöyle özetliyor: “Maceracılarımız bir sürü tehlike ile yüzleştiler. Hatta, Cehennem’e girip oradan canlı kurtulmayı bile bir şekilde başardılar. Artık Baldur’s Gate’te evlerindeler. Fakat tahmin edemeyecekleri boyutta bir tehlike de kapılarını çalmak üzere.”

Hikaye önceki Baldur’s Gate çizgi romanlarındaki maceracılarımıza odaklanıyor. Krydle, Shandie, Delina, Nerys, Minsc ve tabii ki uzay hamster’ı Boo! Serinin editörü Zac Boone, duygusal, komik ve aksiyon dolu bir hikaye okuyacağımızı söylüyor. Önceki olaylara göndermelerin olacağı seride Baldur’s Gate 3’e olacaklara dair de ipuçları bulunuyor.

Go for the eyes, Boo! Go for the eyes!

Minsc

Serinin çizerliğini Eduardo Mello yapıyor. Ancak, kapak sanatçıları farklı olacak. İlk sayının üç farklı kapak seçeneği ile yayımlanacağı açıklandı. Bu kapak varyasyonlarını Max Dunbar, Max Davenport ve Celia Lowenthal çiziyor.

Jim Zub‘ın isminin çizgi roman projelerinin yanı sıra Samurai Jack ile bilindiğini söylemiştik. Mindbreakers, Zub’ın altıncı Baldur’s Gate serisi olacak. Önceki hikayeler Legends of Baldur’s Gate, Shadows of the Vampire, Frost Giant’s Fury, Evil at Baldur’s Gate ve Infernal Tides serileriydi.

Baldur’s Gate 3, şu anda erken erişim ile oynanabiliyor. Ancak oyunun tam çıkış tarihi en erken 2022 olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tay Yayınları'nın Sahibi Sezen Yalçıner Yaşamını Yitirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.