Çizgi Roman Haberleri

Brandon Sanderson’ın White Sand Eseri Çizgi Roman Olacak

white-sand-banner

Dynamite Entartainment, White Sand’in ilk bölümünü yayınlayacağını duyurdu.

White Sand, New York Times en çok satanlar listesine girmiş, fantastik ve bilimkurgu yazarı Brandon Sanderson tarafından yazılmış, fakat henüz yayınlanmamış bir hikaye. Bu hikaye şimdi çizgi roman olacak.

white-sand-kapakAmazon’un Mercy Thompson resimli romanını hikayesini yazan Rik Hoskin, White Sand’in uyarlamasını yaparken, Julius Gopez çizimlerimi, Ross Campbell renklendirme işini üstleniyor.

White Sand’in hikayesi, Taldain adındaki dönmeyen bir gezegende geçiyor. Bunun sonucunda gezegenin kalıcı karanlık ve aydınlık tarafı oluyor. Büyülü yetenekleri sayesinde kumu inşaat, savunma gibi alanlarda kullanabildikleri için karanlık tarafa The Sand Masters isimli gurup hükmediyor. The Sand Masters’ların katledilmesiyle düzen bozuluyor ve gezegenin kurtuluşu, yaşam şekillerinin düzeni bir yabancının elinde oluyor. Bu yabancı işlerine rayına oturtabilmek için gerekli gücü ve yeteneği bulmasındaki maceralara tanık oluyoruz.

Sanderson bundan önceki en bilinen işleri arasında Robert Jordan’ın epik fantastik serisi The Wheel Of Time serisini tamamlaması ve kendi Mistborn serisi sayılabilir.

White Sand’in ilk kitabı 160 sayfa, ful renkli ve ciltli olacak. Fiyatı ise 25 dolar olacak.

White Sand ön okuma:

İlginizi Çekebilir  Çizgi Roman Yazarı Len Wein Aramızdan Ayrıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu