Haberler

Black Panther Filminin Yönetmeni Belli Oldu

black-panther-gorsel-002

Aylarca ortalıkta dolaşan söylentilerin ve dedikoduların ardından Marvel nihayet Black Panther için yönetmen koltuğuna oturacak ismi açıkladı.

Filmin yönetmen koltuğuna Ava DuVerynay’in (Selma) oturacağı kesinleşti!

İlk olarak Mayıs ayında The Wrap’in yaptığı haberde, Marvel’ın DuVerynay ile daha “değişik” bir proje için görüşmeye başladığı yazılmıştı. Bu haberden sonra hayranların bir kısmı, yönetmenin Captain Marvel projesini üsteleneceğini, diğer kısmı ise Black Panther için yönetmen koltuğuna oturacağı konusunda tahminler yürütmüştü.

Ava-DuVerynay

Geçtiğimiz ay We Are Wakanda‘dan aldığımız haberle ise DuVernay ile görüşmelerin Black Panther üzerine olduğu doğrulanmıştı. Görünüşe göre DuVerynay, Marvel Sinematik Evreni’ne katılmayı kabul etmiş.

Yönetmenle çekimlerin başlamasına daha üç yıl varken anlaşılmasının sebebi ise Marvel’ın DuVaryney’i de, Black Panther’ın ilk defa izleyiciyle buluşacağı Captain America: Civil War setinde istemesi.

Senaryoyla ilgili belgesel yönetmeni Mark Bailey’nin bir taslak üzerinde çalıştığı dışında bir haber yok ama söylentilere göre, Marvel hâlâ kalıcı bir senarist ekibi oluşturmak için arayışta. DuVerynay’in yoğun programı ve kendisinin de belirttiği gibi sınırlı çizgi roman bilgisi nedeniyle senaryo yazımında büyük bir rolü olmayacağını düşünüyoruz. Buna rağmen, yönetmenin özgün bakış açısının, Marvel Sinematik Evreni’ne yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

İlginizi Çekebilir  8-Bit Efektler ile Matrix

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu