Haberler

Bir Man At Arms Başyapıtı Daha: Frostmourne

frostmourne-banner

Warcraft evreninin en ikonik kılıçlarından biri olan Froustmourne, Man at Arms ekibi tarafından dövüldü. Lich King’in ya da bilinen adıyla Arthas’ın birçok canı biçtiği ve ruhunu hapsettiği Frustmourne, oyunlardaki kadar ihtişamlı gözüküyor.

Man at Arms ismi size tanıdık geliyor olabilir. Bizim de yakından takip ettiğimiz bu YouTube kanalı, oyunlardaki, dizilerdeki ve filmlerdeki ikonik silahları gerçek hayata taşıyorlar. AWE Me kanalının bir parçası olan Man at Arms, Tony Swatton isimli modern demircinin önderliğinde hazırlanıyor.frostmourne

Daha önce John Snow’un kılıcı Longclaw, Kratos’un kılıcı Blade of Chaos, Yüzüklerin Efendisi’nin unutulmazlarından Sting ve Thor’un çekici Mjöllnir gibi silahları gerçek hayata taşımışlardı. Swatton’un dediğine göre kanal takipçileri neredeyse bir yıldan fazla süredir Warcraft evreninin en sevilen kılıçlarından Froustmourne’un dövülmesini istiyordu. Bu zorlu çalışma sonunda gerçeğe dönüştü.

Bilmeyenler için Frostmourne’un ne olduğunu biraz açıklamakta fayda var. Frostmourne ilk kez Warcraft III: Reing of Chaos oyununda karşımıza çıkıyor. Tarihi çok fazla geriye dayanmıyor. Ancak bilinen kayıtlara göre Ner’zhul isimli orkun, Kil’jaeden tarafından Lich King olarak atanmasından sonra ortaya çıktığı biliniyor. Frostmourne, Ner’zhul yani yeni adıyla Lich King’in bir tür kaçış planı olarak adlandırılabilir. Taşıyanın Lich King’in şampiyonu ünvanını kazandıran Frostmourne, Nathreizm ritüelleriyle dövüldüğü söylenmekte.

Arthas, Frostmourne’u ele geçirerek Lich King’in şampiyonu olur. Artık bir Paladin olmayan Arthas, Death Knight olarak babasının krallığına gelerek Lordaeron’un yıkılmasına sebebiyet verir. Warcraft III: Frozen Throne oyununda ise bu kılıcın gücünü kullanarak, Lich King’in tahtına ulaşmaya çalışır. Sonunda ise Ner’zhul ile bir olarak yeni Lich King ünvanını kazanır.

Warcraft’ın belkide en iyi ek paketlerinden biri olan Wrath of the Lich King ile beraber Frostmourne yeniden karşımıza çıkar. Oyuncular bu ek paketin sonunda Arthas ile yüzleşir ve Frostmourne bu savaşın sonunda kırılır.

Bu ufak Warcraft tarihi bilgisinden sonra Man at Arms’ın Frostmourne’u nasıl dövdüğünü aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. İnanılmaz bir işçilik kullandıklarını belirtmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir  Avengers 4'ün İlk Sürpriz Kaçıranları Sızdı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu