Haberler

Bilim İnsanları, Zombi Salgınında İnsanlığın Kaç Gün Dayanacağını Açıkladı

İngiliz bilim insanları olası bir zombi salgınının vebadan daha hızlı bir şekilde yayılacağını söylerek, 100 gün içerisinde dünyada sadece 273 sağlıklı insan kalacağı tahmininde bulundu.

Leicester Üniversitesi’ndeki akademisyenler, film ve dizilere sıklıkla konu olan zombi virüsünün, ortaya çıkmasının üzerinden yarım yıl geçmeden insanlığın sonunu getireceğini ifade etti.

İlgili Makaleler

100. Günde Sadece 273 Kişi Hayatta Kalacak

Hastalık kapan her yeni zombinin güç içinde bir kişiyi daha ısırması ve hastalığı bulaştırma ihtimalinin yüzde 90 olması varsayımı üzerinden yola çıkan araştırmacılar, insan ırkının yaklaşık 100 gün içerisinde yol olacağı sonucuna ulaştı. 100. günde sadece 273 kişinin salgından kurtulmayı başarabileceğini kaydeden bilim insanları, milyarlarca insanın ise bu süreçte hayatını kaybedeceğini belirtti.

Araştırmada varsayımsal olarak kabul edilen yüzde 90 hastalık bulaştırma oranının vebadan daha yüksek olduğuna dikkat çeken uzmanlar, Physics Special Topics isimli dergide yer alan makalede, “İnsanların zombileri öldürmesi ihtimalini de değerlendirdik ve bunun kurtulma oranını pozitif yönde etkilediğini gördük” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Sputnik News

İlginizi Çekebilir  Mark Rein-Hagen, I AM ZOMBIE: Toxicity ile Oyun Dünyasına Geri Dönüyor!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. yav kaç tane silah tank uçak hepsi bizde zombiler 100 gün dayanamaz ne 273 insanı :D

  2. zombileri öldürmek…”imha etmek” kullanılsa daha mantıklı gibi zira zombiler doğaları gereği ölüler :D

  3. Bunun araştırılması daha önceden yapıldı.Böyle bir durum olsa ile imkanlarla Zombiler rahatlıkla elemine ediliyor. Birkaç gün içinde tamamen çürüyecek aşırı yavaş ve aşırı düşük zekalı bir tehdit normalde zombiler. Olmayacak özelliklerle donatıldılar hollywoodça.Janra devam etsin diye sallıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu