Haberler

Anadolu Hikaye Anlatıcıları’ndan Kamuoyuna Duyurudur!

anadolu-hikaye-anlaticilari-banner

2011 yılında kurulan Anadolu Hikâye Anlatıcıları® Türkiye ve Anadolu coğrafyası ile ilgili eksik veya hatalı bilgileri düzeltme, güncelleme ve kurguyu yerelleştirme amacı ile çeşitli etkinliklere katılmakta, faaliyetler ve projeler üretmekte ve çalışmaktadır.

13.04.2015 Pazartesi tarihinden bu yana gelen sorular nedeniyle, kamuoyunu bilgilendirmek için işbu açıklama duyurusu yapılma kararı alınmıştır.

Başlangıçta, Classic World of Darkness kurgusu üzerinden çıkılan yol, bizi zamanla bu yöreye ait olan, orijinal kurgunun kendi içinde ve yöre ile bağlantılı, ama farklı öğeler taşımakta olan başka bir kurgu oluşturmaya götürdü. Örnek olarak White Wolf Publishing™’in Uzakdoğu ve Ortadoğu için kurguladığı “Year of the Lotus” ve “Year of the Scarab” yayım dizileri gibi, Anadolu Hikâye Anlatıcıları® kurgu üretmekte ve çalışmaktadır. Gerek yola çıkılan kurgu ile olan isim benzerliği, gerek arkasında taşıdığı mecazi anlamı, gerekse de kültürümüzde bulunan gerçek anlamı nedeniyle, üzerinde çalışılan bu yeni kurguya “Gölge Oyunları” ismi verildi.

Gölge Oyunları’ndaki çalışma süreci, kural kitaplarının kaynak ve bilgi yetersizliği nedeniyle bizi farklı kaynaklar kullanmaya, ilgili kişi ve kurumlarla iletişime geçmeye yönlendirdi. Bu süreç içerisinde sunacağımız mal ve hizmetlerin kalitesini artırmak için oyun faaliyetlerine daha az yer verilip, araştırma ve edebiyat alanlarına daha fazla ağırlık verilmesi kararı alındı. Yanlış anlaşılma olmasın ki bu süre zarfında hali hazırda devam eden ve yeni başlayacak oyun faaliyetleri istisna durumlar hariç sürdürülecektir. Oyun faaliyetleri içerisinde Classic World of Darkness kurgusu dahil olmak üzere çeşitli kurgu ve sistemler üzerinden, daha az sıklıkta olsa da oyun sunmaya devam edilecektir. Elbette ki Gölge Oyunları da, istenilen oynanabilecek seviyeye eriştiğinde, sizlere büyük bir keyif ve içtenlikle sunulacaktır.

world-of-darkness

The World of Darkness™, the Classic World of Darkness™ ve Exalted™ tescilli markaları CCP/White Wolf ortaklığına ve lisanslı basım hakları Onyx Path Publishing™ ‘e aittir. Gölge Oyunları ismi ve Anadolu Hikâye Anlatıcıları® markası adına tarafımızdan kimse CCP Games® ve Onyx Path Publishing™ şirketleri ile ve kendilerine ait World of Darkness™ ve bünyelerindeki diğer tescilli markaları hakkında hiçbir zaman resmi bir bağlantıda bulunmamıştır. Yapmış olduğumuz katkılar bireysel olarak yetkili firmaların bağış ve teşekkür kısmında bulunmaktadır. Bu bağışlar arasında Onyx Path Publishing™ dışında By Nights Studio™ ve Dark Sun’ın yaratıcısı Timothy Brian Brown (Dragon Kings) KickStarter aracılığı ve diğer bağış ve yardım platformları üzerinden sayısız kişi ve kurumlar bulunmaktadır. Hizmetimizdeki kimse yaptığı bağıştan ötürü resmi bir birlikteliğe yükümlü tutulamaz. Bu nedenden ötürü, kanunla korunan haklar ihlal edilmediği sürece var olan oyun sistemi ve kurgu dâhilinde oyun faaliyetine devam etmemek için resmi bir gerekçe mevcut değildir. Bireyler bu oyunları beğenebilir veya beğenmeyebilir, fakat oyun faaliyetlerinin devam edemeyeceği şeklinde tarafımıza atfedilen iddialar kesinlikle hükümsüzdür. Eğer hali hazırda aktif olan oyun faaliyetlerimiz ve programlarımız için bilgi almak istiyorsanız lütfen Anadolu Hikâye Anlatıcıları® mesaj yoluyla yetkililere ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar olan süreçte de bizlerle olan arkadaşlarımıza, Gölge Oyunları ismi ve Anadolu Hikâye Anlatıcıları® adına yaptıkları katkı ve emeklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bir Yaratık Efsanesi Yalanlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.