Haberler

7th Sea – Second Edition Kickstarter’ı Kırdı Geçti

7th-sea-banner

7th Sea sistemini ana akımdan uzak oyun sistemlerini tanıttığımız Öte Diyarlar köşemizin ilk yazısında sizlerle paylaşmıştım. Kısaca dünyamızın 17. yüzyıldaki halinin bir paraleli diyebileceğimiz 1999 yapımı oyunun hakları geçtiğimiz Kasım ayında John Wick tarafından satın alınmıştı.

Oyunun asıl yapımcıları arasında da yer alan John elini çabuk tutarak geçtiğimiz gün son yılların moda platformu Kickstarter‘da yerini aldı. Millet artık Swashbuckling & Sorcery oyunlarına ne kadar açsa, oyun 30.000$’lık hedefini yaklaşık 7 (yedi) dakika içerisinde doldurdu. Şu yazıyı yazdığım anlarda oyunun kampanya süresinin bitmesine 31 gün var ve şimdiden 400.000$’ın üzerinde para toplanmış durumda.

7th-sea-resim

Hedefin on katının bu kadar kısa sürede toplandığına uzun zamandır şahit olmamıştık. Tam da onca hypetan sonra Kickstarter da tarih mi oluyor, bazı firmalar paraların üzerine mi yatıyor tartışmaları baş göstermişken oyuncuların bir oyuna bu kadar çabuk reaksiyon vermesi bazı şeylerin hala bitmemiş olduğunu gösteriyor.

 

7th-sea-resim

Gelelim biraz da oyunla ilgili detaylara. Oyunun bağış giriş seviyesi 20$ olarak belirlenmiş. Bu bağışla DriveThruRPG üzerinden 300+ sayfalık kural kitabı PDF dosyasını hak edebiliyorsunuz. Kitabın fiziksel bir kopyasını elde etmek isteyenler için fiyat 60$’dan başlıyor. Tabii ki her KS kumpanyasında olduğu gibi fiyat yükseldikçe özel sürümler ıvır zıvırlar (2016 GenCon bileti falan) ekleniyor.

John’ın KickStarter sayfasında dediğine göre Théah uygarlıklarında çok aşırı değişiklikler olmayacak. Hikaye konusunda biraz cilalamanın yanı sıra asıl güncelleme oyun mekanik sisteminde olacak. 1999’dan beri RYO dünyasının çok değiştiğini ifade eden John, oyunun daha akıcı olmasına çabaladıklarını söylemiş. Göreceğiz bakalım.

7th-sea-core-rulebook

Oyunun yan kitapları hakkında da biraz bilgi verelim. Duyurulan ilk yan kitap The New World, Avrupa ve çevresini konu alan oyuna Kuzey ve Güney Amerika topraklarını ekliyor.

7th Sea hakkında söyleyebileceklerimiz şu anda bu kadar. Bakalım John Wick kendisine güvenen oyunseverlerin iştahını karşılayabilecek mi? Hemen buradan Kickstarter sayfasına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Witcher Masaüstü FRP Oyunu Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu