Genel

Fan Yapımı Fallout Lazer Silahı Almak İsteyen?

wazer-wifle-banner

Fallout 3’te bulunan ve Wazer Wifle olarak adlandırılan Lazer silahının birebir kopyası görenlerin ağızlarını sulandırıyor. Her Fallout tutkunun alıp koleksiyonuna katmak isteyeceği bu kopya, ne yazık ki baya pahalı.

Fallout serisinin kendisine has bir espri anlayışı olmuştur. Bunu tüm oyunlarda görebiliriz. Fallout 3’te bulunan Wazer Wifle da bu esprinin bir ürünü. Aslında karşımızdaki bir Lazer Rifle (Lazer Tüfeği). Ama peltek birinin deyişiyle Wazer Wifle olarak okunmakta.wazer-wifle-1

Normalde Little Lamplight kasabasından 500 kapağa (Eğer ağzınız laf yapıyorsa 250’ye kapatabilirsiniz) satın alabileceğiniz Wazer Wifle, gerçek dünyada daha pahalı. Thomas Hughes isimli biri tarafından yapılan kopya tüfek, 395 Sterlin (Yaklaşık 1.500 TL) karşılığında satın alınabiliyor.

Hughes bu silahı yaparken ahşap ve fiberglass malzemelerden yardım almış. Ortaya ise Fallout 3’ün ikonik silahlarından Wazer Wifle’ın birebir kopyası çıkmış. Tek sıkıntısı gerçekten ateş edemiyor oluşu. Gerçi 1.500 TL verdikten sonra ateş etmeye bile kıyamazsınız.

İlginizi Çekebilir  Wreck-It Ralph'ın İnternetteki Macerası 2018'de Geliyor

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bu tür silahları çekim için Efe Aydal’da yapmıştı. Ayrıca FallouTR diye 3 bölümlük bir serisi vardı.(Türkiye’de bu kadarı fazla.) Ona hiç yer vermemiştiniz. Sebebi yabancı hayranlığı olabilir mi?

  2. Bir Fallout tutkunu olarak, Fallout 3’ü Fallout olarak saymıyorum ve bu silah ağzımı sulandırmıyor, herhangi bir koleksiyona da katmak istemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu