Son Haberler
Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Yeni Bir Harry Potter Kitabı Yolda!

Yeni Bir Harry Potter Kitabı Yolda!

harry-potter-cursed-child-banner

Eğer J.K. Rowling‘in Harry Potter dünyasını sahneye taşıyan Harry Potter and the Cursed Child oyununu izleyemeyecek olmak sizi üzüyorsa, kendinizi boşuna üzmeyin çünkü Rowling imdadınıza yetişiyor.

Yazar, 31 Temmuz’dan itibaren The Cursed Child‘ın senaryosunu e-kitap ve baskı formatlarında Londra’daki gösterime gelme imkanı olmayan tüm sevenleriyle buluşturacak.

Çarşamba günü Pottermore üzerinden yapılan duyuruya göre Rowling, yedinci kitaptan dokuz yıl sonrasını konu alan ve yetişkin Harry, Ron ve Hermione rollerinde yeni yüzler göreceğimiz Harry Potter and the Cursed Child oyununun özel bir “prova edisyonunu” yayımlayacak. Bu edisyon oyunun Londra gösteriminin hemen ardından gelecek ve onu da oyunda yapılan küçük değişikliklerin de yer aldığı bir “koleksiyoncu edisyonu” takip edecek.

Hepimizin tahmin edebileceği sebeplerden dolayı The Cursed Child biletleri kapış kapış gidiyor ve West End tiyatroları her performansın bilet ücretlerini kademe kademe düşürse de birçok Harry Potter hayranı için, özellikle de İngiltere dışında yaşayanlar için, oyunu sahnede izlemek bir hayalden ibaretti. J.K. Rowling’in oyunun kitaplaştırılmış halini hem sanal hem de baskı formatlarında paylaşması, Harry Potter dünyasını her seveni için erişilebilir hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir  Göktuğ Canbaba'nın Yeni Kitabı Ayyaş Buda Çıktı!