Video Galeri

Prisoners of the Ghostland: Post-Apokaliptik Western Fragmanı Geldi

Nicolas Cage‘in başrolünde olduğu ve 17 Eylül‘de ABD’de vizyona girecek olan Prisoners of the Ghostland için fragman yayınlandı. Modern, post-apokaliptik bu western filminde bizi samuraylar, ninjalar ve hayaletler bekliyor.

Filme dair yapılan açıklamalar ve yorumlar bunun Nicolas Cage‘in en garip filmlerinden biri olarak anılabileceğinden bahsediyor.

YouTube player

Prisoners of the Ghostland, Samurai Town (Samuray Kasabası)’ın sınırlarında hainlikleri ile ünlü bir şehirde başlıyor. Bu şehirde Nicolas Cage’in canlandırdığı acımasız Hero karakteri banka soygunculuğundan tutuklu bir suçlu. Şehrin zengin valisi, Hero’nun tutulduğu nezarethaneye bir teklifle geliyor. Hero, valinin ortadan kaybolan üvey torunu Bernice’i bulabilirse özgürlüğüne kavuşabilecek. Vali, teklifini kabul eden hırsızın sadece verdiği söze güvenmiyor. Hero’yu içinde patlayıcı düzenekler olan siyah, deri bir ceket giymeye zorluyor. Ceket, Bernice’i üç gün içinde bulup getirmezse kendisini patlayıcıları tetikleyecek.

Film, gizemli topraklarda genç bir kızı ararken kendi suçlarından arınmaya çalışan bir haydutun hikayesini anlatıyor.

Filmde zengin valiyi Bill Moseley, torunu Bernice’i Sofia Boutella canlandırıyor. Nicolas Cage senaryoyu delice ve daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemeyen bir hikaye olarak değerlendirmişti. Yönetmen Sion Sono bu filmin Cage’in en delice filmi olup olmayacağını bilmediğini söyledi. Ancak izleyici böyle düşünürse çok memnun olacağını da ekledi.

Ben ilk bakışta birçok elementin bir filmde çorba olduğunu düşünüyorum. Post-apokaliptik bir dünyada siyah deri ceketiyle gezen ana karakter Mad Max filmlerini andırıyor. Bir suçlunun özgürlüğü karşılığında kendisine verilen görevi tamamlaması ve bunun garantisinin de saatli bomba olması Escape from New York‘un senaryosuna çok benziyor. Filmde birçok neon lambasının kullanıldığı da yapılan açıklamalar arasında. Halbuki neon lambalar cyber-punk temasının bir parçasıdır. Bunun yanı sıra filmin bir western hikayesi anlatacağı söyleniyor. Ancak, aksiyon türündeki filmde samuraylar, ninjalar ve hayaletler de var.

Bakalım Prisoners of the Ghostland vizyona girdikten sonra nasıl yorumlar alacak. Yine de bir Nicolas Cage filmi şimdi iyi giderdi, değil mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.