Video Galeri

Finch – Tom Hanks’in Bilimkurgu Filminden İlk Fragman Geldi

Dünyanın sonunun keyifli bir yer olması için bir köpek ve bir robota sahip olmak yeterli mi? Fragmana bakacak olursak öyle gibi duruyor. Tom Hanks‘in başrolünde olduğu Finch, 5 Kasım’da Apple TV+‘a geliyor.

Finch için yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Bunun tam bir Tom Hanks filmi olacağı konusunda hemfikiriz, öyle değil mi? Ne tür bir film olacağını söylemek ise zor. Zira dünyanın sonunun gelmiş olmasından ötürü iç karartıcı, umutsuz bir hikaye izlemeyi bekliyorduk. Oysa fragman yer yer güldürecek, yer yer aksiyonun ortasına bizi bırakacak bir film vadediyor. Öte yandan filmin konusunun ölmek üzere olan bir adamın köpeğine bakacak bir robot geliştirip eğitmesi olacağını da biliyoruz. Bu açından da boğazda yumru oluşturacak bir drama olacağının sinyalini veriyor. Tüm bunların üstüne bir de film birçok bilimkurgu ögesi de içeriyor. Hepsi bir araya gelince Finch’in ne türde bir film olacağını söylemek zorlaşıyor. Geriye yalnızca “Tam bir Tom Hanks filmi” demek kalıyor.

Hanks’e robotumuz Jeff’i canlandıran Caleb Landry Jones eşlik ediyor. Tabii bir de çok sevimli köpek Goodyear.

Filmin yönetmeni altışar bölüm House ve Game of Thrones yönetmenliği yapmış, Emmy ödüllü Miguel Sapochnik. Kadroda yapımcı olarak Robert Zemeckis de yer alıyor. Contact (1997)’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenmiş, Back to the Future’ın senaristliği ve yönetmenliğini yapmış Zemeckis, Tom Hanks’e de uzak olmayan bir isim. Forrest Gump (1994), The Polar Express (2004) ve Cast Away (2000) filmlerinde de Tom Hanks ile çalışmış, yönetmenlik yapmıştı. Finch’in senaryosu ise Craig Luck ve Ivor Powell‘ın ellerinde.

Universal Studios & Paramount Pictures tarafından Bios adıyla çekilmekte olan hikaye, hakları Apple’a geçince isim değiştirmişti. Artık Finch adıyla gelecek olan film yalnızca Apple TV+ üzerinden yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Episode IV - Episode VII Karşılaştırması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.