Sinema Haberleri

Tom Hanks’in Finch Filminden İlk Görsel Paylaşıldı

Finch 5 Kasım‘da AppleTV plus‘a geliyor. Güneşe bağlı bir felaket yaşamış olan dünyada hayatta kalmayı başarmış son insanlardan biri olan Finch’i canlandıran Tom Hanks, köpeği ve robotu ile bir yolculuğa çıkıyor.

Filmin yayın tarihi açıklanırken filmden ilk kez bir görsel paylaşıldı:

Finch için paylaşılan ilk görsel

Finch: Bir Köpek, Bir Robot ve Bir Adamın Hikayesi

Dünya, Güneş’e bağlı bir felaketten ötürü çorak topraklarla kaplı halde. Ana karakterimiz de bundan sağ kurtulmayı başarmış nadir insanlardan biri. Finch, on yıla yakın bir süredir yer altı sığınağında köpeği Goodyear ile yaşıyordu. Ancak artık kendisi öldükten sonra neler olacağını planlama zamanının geldiğini düşünüyor. Goodyear’ın kendisi olmadan da hayatta kalmasını ve yalnız kalmamasını isteyen Finch, bir robot geliştiriyor. Robotik mühendisi olduğu için kendisi öldükten sonra köpeğe sahip çıkacak bir robot yapabileceğinden emin.

Kendisine Jeff diye hitap eden robotu Caleb Landry Jones canlandırıyor. Kahramanların Amerika’nın batısına yaptıkları tehlikelerle dolu yolculukta Jeff yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye çalışacak. Bu yolculuk Finch için hayli zor olacak, çünkü çorak topraklarda yolculuk etmek başlı başına tehlikeli. Ayrıca bunu yaparken Goodyear ile Jeff’in ilişkisini düzenlemeye çaba harcamak da işleri kolaylaştırmayacak.

Filmin senaryosunu Craig Luck ile Ivor Powell hazırlamış. Powell’ı Alien ve Bladerunner filmlerinin yapımcısı olarak tanıyoruz. Yönetmenlik koltuğunda ise Game of Thrones ve House M.D. dizilerinden bildiğimiz Miguel Saporchnik oturuyor.

Filmin eski adının Bios olduğunu ve Apple TV Plus‘ın Paramount’tan filmi satın aldığına dair haberimizi daha önceden paylaşmıştık. Paramount Pictures da filmin bu yılın sonunda yayınlanmasını planlıyordu. Apple TV plus da bu vaadi bozmamış oldu.

Filmin yer yer komik, yer yer dramatik sahneleri ile keyifli bir tat bırakacak klasik bir Tom Hanks filmi olacağına inanıyorum. Böyle bir şeyi izlemeyi de çok isterim. Peki ya siz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.