Video Galeri

Blade Runner: Black Lotus Animasyonundan İlk Fragman Yayınlandı

Blade Runner: Black Lotus animasyon dizisinden ilk fragman yayınlandı. Fragman, dizide izleyeceğimiz yeni kadın replicant Elle’yi (Jessica Henwick) tanıtıyor.

Blade Runner: Black Lotus‘un ilk resmi fragmanı, Jessica Henwick tarafından seslendirilen Elle adında yeni bir kadın replicantı tanıtıyor. Ridley Scott, 1982’de Harrison Ford‘un Rick Deckard‘ı oynamasıyla ünlü bilimkurgu serisini başlattı. Blade Runner, usta bilimkurgu yazarı Philip K. Dick‘in “Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” romanından sinemaya uyarlanmıştı. Blade Runner başta iyi karşılanmasa da zamanla tüm zamanların en iyi bilimkurgu filmlerinden biri olarak ün kazandı. 2017 yılına kadar Blade Runner, izleyici karşısına tekrar çıkmadı ancak Denis Villeneuve, başrollerde Harrison Ford ve Ryan Gosling ile Blade Runner 2049 filmini çekti.

Olumlu eleştiriler almasına rağmen Blade Runner 2049, gişede hayal kırıklığı yarattı. Bu durum, dizinin geleceğini büyük ekranda sekteye uğrattı ancak Blade Runner dünyası keşfedilecek yeni bir yol buldu. Adult Swim ve Crunchyroll, 2018’de Blade Runner: Black Lotus üzerinde çalışmak için bir ortaklık duyurdu. Dizi, Blade Runner 2049’un öncül hikayesini anlatan kısa animasyon Blade Runner: Black Out 2022‘yi yöneten Shinichirō Watanabe tarafından hazırlanıyor. Black Lotus’un hikayesi, 2032 yılında Black Out’tan sonra geçiyor.

İlginizi Çekebilir  "This War of Mine" Atmosferinde Türk Yapımı Bir Kısa Film - Benim Savaşım
YouTube player

Comic-Con@Home’da yayınlanan fragman, Sola Digital Arts‘tan Black Lotus’un animasyon stiline ilk bakışı sunuyor ve dizinin Jessica Henwick (Iron Fist, Game of Thrones) tarafından seslendirilen baş kadın replicant kahramanını tanıtıyor. Elle’in gizemli geçmişini ve Blade Runner dünyası için önemini ortaya koyuyor. Blade Runner: Black Lotus bu sonbaharda Adult Swim ve Crunchyroll’da çıkış yapacak.

Blade Runner: Black Lotus’un ilk sezonunun on üç bölümünün tamamı Shinji Aramaki ve Kenji Kamiyama tarafından yönetilecek. İngilizce seslendirme kadrosunda Samira Wiley (Orange Is The New Black), Wes Bentley (Yellowstone), Josh Duhamel (Jupiter’s Legacy), Peyton List (Star Trek: Picard) ve hatta Blade Runner 2049‘da Doc Badger’ı canlandıran Barkhad Abdi yer alıyor.

Distopya Edebiyatının 10 Önemli Eseri

Blade Runner: Black Lotus’un ilk fragmanı oldukça umut verici görünüyor ve hayranlara hikayeyi ve ilgili karakterleri anlamaya başlama şansı veriyor. Elle’in kopya olduğunu bilip bilmediği belli değil ancak dövüş yeteneği karşısında kesinlikle şaşırıyor. Wallace Corporation’ın CEO’su Niander Wallace Sr. (Brian Cox) fragmanda sıkça görülüyor ve Black Lotus’un ortadan kaldırılmasını isteyen kişi o gibi görünüyor. Elle’in dizinin yıldızı ve gizemli geçmişi göz önüne alındığında, Black Lotus unvanına sahip olduğu anlaşılıyor.

İki film arasında geçen Blade Runner: Black Lotus ile aralarında ne tür bağlantılar olduğunu görmek eğlenceli olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Forbidden Planet'ın 61 Yaşındaki Robotu Robby Satıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.