Makaleler

Xbox Uzaktan Oynama Nasıl Yapılır?

Microsoft’un, Eylül ayı içerisinde oyunculara sunduğu Xbox Uzaktan Oynama özelliği nasıl yapılıyor? Neye ihtiyacınız var? Hepsi rehberimizde bulunuyor.

Diğer ismiyle Remote Play olan Uzaktan Oynama özelliği bir süredir ülkemizde de kullanılabilir halde. Bunun için birkaç ekipmana, mobil uygulamasına ve internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Uzaktan Oynama özelliği sayesinde, tabletinizden ya da mobil telefonunuz üzerinden Xbox kütüphaneniz üzerindeki oyunları oynayabileceksiniz.

İhtiyacınız Olanlar

Android 6.0 üstü veya iOS sürümü 10 üzeri olan bir tablet ya da telefona ihtiyacınız var. Ayrıca yenil Xbox konsollarından birine, yani Series S ya da Series X sahip olmanız lazım. Xbox One ve One X konsolunu da bu özellik için kullanabilirsiniz.

Xbox kontrolcünüz, internet bağlantınız ve haliyle Xbox mobil uygulamasıyla bir de Xbox/Microsoft profiline sahip olmanız gereken diğer şeyler.

Yapılması Gerekenler

Uzaktan Oynama özelliğini çalıştıracağınız tablet ya da telefonunuza Xbox uygulamasını indirin. Andorid ve iOS bağlantılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra kullanmak istediğiniz Microsoft hesabını aktif edin. Hesabı aktif ettikten sonra hali hazırda kullandığınız Xbox konsolunu cihazınıza tanımlamanız gerekiyor. Ekrana çıkan yönergeler üzerinden bunu hızlıca yapabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra uygulama sizi otomatik olarak doğrudan bağlantı yapabilmeniz için yönlendirme yapacaktır. Aynı zamanda konsolunuzun da açık olduğundan emin olmanız lazım. Eğer bağlantıyı doğru yapmadıysanız Uzaktan Oynama seçeneğine bastığınızda bağlantı kuramayacaktır.

Bağlantı düzgün bir biçimde gerçekleştiyse konsol ve cihazınız arasında bir veri testi yapılacaktır. Sonrasında Xbox kütüphanenizde yüklü olan oyunları WiFi yardımı ve Xbox kontrolcünüz sayesinde istediğiniz yerde oynayabilirsiniz.

Eğer adımlarda takıldığınız bir yer olursa geriye dönüp tekrar deneyin. Çözüm bulamıyorsanız konu hakkında Microsoft’un hazırladığı resmi makeleye de bakabilirsiniz.

Bu arada uygulama üzerinden Xbox üzerinde kontrol de sağlayabiliyorsunuz. Konsolunuz açıkken oyun indirebilir, güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.