AYBABTUMakaleler

Thor’un Çekici Mjölnir’i Taşıyabilen Çizgi Roman Karakterleri

Thor’un çekici Mjölnir’i tutmaya değerli olan çizgi kahraman karakterlerine yakından bakmaya ne dersiniz? Bu ulu güce ulaşabilen karakterlerimizi grunge.com’dan sizler için bir araya getirdik.

1) Loki

Thor’un yaramaz kardeşi Loki, her ne kadar bu çekici taşımaya layık bir evlat olmasa da layık olduğu anlar da olmuştu…

2) Captain America

Her ne kadar The Avengers: Age of Ultron filmine Mjölnir’i yerinden kaldıramamış olsa da etik anlayışı ve iyimser duruşu ile Captain America bu çekici kaldırmaya en yakın kişilerden birisi ki bunu daha önce yapmışlığı da var… 1988’de yayınlanan The Mighty Thor #390’da yukarıda ilk kez Captain America Mjölnir’i kaldırıyor ama yakın zamanda yayınlanan Fear Itself serisinde ise yeniden Mjölnir’i kaldırıyor ve görünen sahneler çizgi roman karelerinde yaşanıyor.

3) Miguel O’Hara

Miguel O’Hara, Marvel’ın 1998’de yayınladığı çizgi romanında yer alan Spider Man 2099’da çekici eline geçiriyor. Alternatif bir evrende gelecekteki Spider-Man’dir kendisi. Miguel bir genetik bilimcidir. Bilgilerinden faydalanarak orijinal Spider-Man’in yeteneklerini yaratmaya çalışırken meydana gelen bir patlama sonucu DNA’sının yarısı örümcek DNA’sı olarak kodlanmıştır. Bunun üzerine, kendine bir kostüm yaratır ve geleceğin Spider-Man’i olur. Süper insan dayanıklılığına, gücüne, hızına ve iyileşmesine sahiptir. Ön kol kemiklerinden ağ fırlatır. Çok çeviktir ve dövüş sanatları konusunda uzmandır. Dişlerinde ve pençelerinde zehir vardır. Çok uzağı görebilen Spider-Man’in örümcek hissi yoktur.

4) Beta Ray Bill

Korbinites ırkının koruyucusu olan Beta Bill Ray, onurlu ve güçlü bir savaşçıdır. Mjolnir’i kaldırması ise tamamen tesadüftür. Thor, bir savaştan baygın şekilde ayrılır ve gizli kimliği olan Dr Donald Blake’e dönüşür. Mjolnir ise baston şeklini alır. Ray, olanlardan habersiz bastonu kaldırır ve yere “tıklatır”. Bu tıklatma, Mjolnir’i aktif hale getiren büyüyü tetikler ve Ray kendisini elinde Mjolnir ve Thor’un gücü ile bulur.

5) Destroyer

İlk Thor filminde yer alan Destroyer’da çekici eline alanlardan… The Mighty Thor #381’de Mjölnir’i kaldırmıştır.

6) Eric Masterson

Thor yine kötülerle savaşırken, o sırada orada bulunan Eric ismindeki bu vatandaş, yaralı Thor’a yardım etmek için Mjölnir’i alır. Daha sonra Thor, Loki’yi öldürünce, Odin ceza olarak Thor’un yerini Eric Masterson’ın almasına karar verir. Daha sonra esas Thor geri dönünce Mjölnir’le aynı malzemeden yapılma Thunderstrike adlı çekici Eric’e verir. Eric de Thunderstrike adıyla maceralar yaşar.

7) Roger “Red” Norvell

Roger Norvell, bir belgesel çekiminde çalışırken Loki tarafından kandırılıp Asgard’a giden birisidir. Asgard’da Sif’e aşık olur ve kendisini kanıtlamak için Loki’nin de gazlamasıyla Thor’a meydan okur. Güç eldiveni ve kemerini takan Red Novell, Mjölnir’i kaldıracak kadar güçlü olur ve Thor’u yener. Daha sonra dev yılan Jormungand tarafından öldürülen Red Novell, Odin tarafından diriltilir. Sonrasında kendisine Crusher isimli, Mjölnir’e benzer bir çekiç verilir.

8) Dargo Ktor

Dargo Ktor ya da Future Thor diye bilinen karakter 26. yüzyılda doğdu. 2587 yılında Dargo Ktor doğduğunda Mjölnir, Cult of the Hammer isimli bir tarikat tarafından sergilenmekteydi. Geleceğin Thor’u olan Dargo Ktor, gizli bir törene katılır ve burada Mjönir’i alarak güçlerini kazanır.

9) Jane Foster

Thor’un çekicini alarak Tanrıça olan Jane Foster’da bu güce ulaşanlar arasında yerini aldı. Thor’un ilk filminde Natalie Portman tarafından canlandırılan Jane Foster karakteri, sonradan Mjölnir’i almaya hak kazanan insanlardan birisi olarak dişi Thor olmuştur.

10) Wonder Woman

DC Comics’in süper kahramanı Wonder Woman da Mjölnir’i kaldıran isimler arasında. Ne alaka demeyin, 1990’lı yılların sonuna kadar DC Comics ve Marvel, ortak çizgi romanlar yayınlıyorlardı. Bunlardan birisinde Wonder Woman, Storm ile bir kavgaya tutuştuğu sırada adalet duygusu sayesinde Mjölnir’i kaldırmıştır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  James Gunn'ın Guardians of the Galaxy'ye Dönüş Tarihi Belli Oldu
1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.