Makaleler

Stranger Things Dizisindeki Demogorgon Aslında Tanıdığımız Biri mi?

Netflix‘in bilimkurgu korku dizisi Stranger Things‘in hayranlarından ilginç bir teori daha geldi.

Stranger Things‘in yeni sezonunu heyecanla bekleyen takipçilerinden biri Reddit‘te paylaştığı teoriyle; Demogorgon‘un, dünyayı kontrolü altına almak isteyen Mind Flayer tarafından ele geçirilen Will Byers‘ın gelecekteki versiyonu olduğunu iddia etti.

u/CinnaSol‘un ortaya attığı yeni teoriye göre;

Upside Down aslında paralel bir boyut değil, paralel bir evren. Hatta bu paralel evren, şu andaki Hawkins‘le aynı döneminde mevcut değil, gelecekteki Hawkins‘in paralel versiyonu. Bu görüş; Upside Down‘daki binaları ve altyapıyı açıklayabilir. Eğer Upside Down gelecekteki Hawkins ise, o zaman paralel evrenden Demogorgon da Will‘in tamamen büyüyüp dönüşmüş hali olabilir.

Mind Flayer‘ın amacı, Hawkins‘i ve giderek dünyanın geri kalanını dönüştürerek yaşamak için kendisine yeni bir dünya yaratmak: Yani paralel evrenlere daha fazla geçit açabilecek olan Will ile Eleven arasındaki bağlantıdan dolayı Will‘i kullanır, böylece bu döngüye neredeyse süresiz olarak devam edebilir.

Will‘in neden Demogorgon olabileceği ile ilgili teorinin açıklaması şöyle:

Demogorgon, kanaması olmamasına rağmen Will‘i yakaladı. Barb gibi çoğu kurban, saldırıdan önce kan kaybettikleri için Demogorgon‘u kendilerine çekmişti. Ancak Will, yol boyunca takip edildi ve kulübesinde yakalandı. Dahası, Will diğer karakterler gibi hemen öldürülmedi; hatta hayatta kaldı ve kaçma şansı verildi.

Ayrıca, Demogorgon‘un Byers evi merkezli net bir avlanma alanı var. Byers evinin Demogorgon‘u Upside Down‘dan duvarlara iten tek ev olması da tuhaf. Barb’ın alındığı Steve‘in evinde böyle bir şey olmadı. Ayrıca Demogorgon, birinci sezonun çoğunluğunda Eleven‘ın saklandığı yer olan Mike‘ın evini hedef aldı. Hawkins‘e aşina olması ve Byers evine olan bağlantısı, canavarı Will‘e odakladığı için Demogorgon‘un gelecekteki Will olduğu teorisini güçlendiriyor.

İkinci sezonda Will, Mind Flayer‘ın kendisini öldürmek istemediğini söylüyor. Herkesi öldürmeyi arzulayan Mind Flayer‘ın Will‘i ayrı tutması başka bir planı olduğunu gösteriyor. Belki de planı Will‘i Demogorgon‘a çevirmek.

4. sezon yayın tarihi henüz açıklanmayan Stranger Things dizisindeki Demogorgon ile ilgili teori bu. Upside Down aslında paralel bir evren mi? Hawkins ileride Upside Down‘a dönüşüyor mu? Demogorgon, Mind Flayer‘ın kontrolü altındaki Will‘den başkası değil mi? Ne dersiniz?

İlginizi Çekebilir  Gotham - Bölüm 6 İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu