Makaleler

Oyun Tarihinin En Güzel ve Seksi Kadınları

video-game-sexy-banner

Oyunlarda pek çok kez ya yanımızda ya da ana karakter olarak güzel kadınlarla karşılaştık. Hatta kimisine aşık olanlarımız bile olmuştur.

Bu kadınlar gerek güzellikleri gerekse davranışları veya özel güçleri olsun, oyuncuların gönlünde taht kurmuş durumdalar.

Onedio ekibi, bu güzel kadınları yazmış, biz de paylaşalım istedik. Hadi gelin onlara yakından bakalım.

Chloe Frazer (Uncharted: Among Thieves/Drake’s Deception)

chloe-frazer

İkinci oyundan itibaren karşımıza çıkan bu güzel hazine avcısı Nathan’ın kalbini ve aklını çalmıştı. Kendisini Claudia Black seslendirmiştir.

Anya Stroud (Gears of War 3)

Anya-Stroud

Anya Stroud binbaşı Helena Stroud’un kızı ve daha önce sevk memuru olarak çalışıyordu ama artık işlerin hiç de yolunda gitmediği bir dönemde Anya da Lancer(Silah)’ını kapıyor ve savaşıyordu. Ayrıca bir kadın karaktere göre bayağı güçlü birisi.

Mona Sax (Max Payne 2: The Fall of Max Payne)

mona-sax

Mona ilk oyunda da yer alan bir karakterdi ama ikinci oyundaki kadar ön planda değildi. Mona Sax, Max Payne’in trajik aşk odağıdır. Max Payne’i öldürmek için kiralandığı ortaya çıkar ama Max’e karşı olan duygularından dolayı bunu yapamaz.

Jodie Holmes (Beyond: Two Souls)

jodie-holmes

Aiden, Jodie’nin küçük yaşlarından beri onunla bağlantılı olan doğaüstü bir varlıktır. Aiden ile bağlantılı olan Jodie, oyunun ana karakteridir. Karaktere tatlı ve güzel yüzüyle bilinen Ellen Page hayat vermiştir.

Poison (Ultra Street Fighter IV)

poison

Hugo’nun menajerliğini yapan pembe saçlı ve elinde kıvrak bir kırbacı bulunan Poison için bir aralar trans olduğu iddiası ortaya atılmıştı, fakat Capcom, Poison’ın %100 Female olduğunu uzun zaman önce açıklamıştı.

Sarah Morrison (Tabula Rasa)

sarah-morrison

Malesef oyun ve karakter hakkında hiçbir bilgim yok. Araştırdığım kadarıyla Sarah’ı beğenen birçok oyuncu varmış.

Alyx Vance (Half-Life 2)

alyx-vance

Half-Life 2’yi oynayıp da, Alyx’i sevmeyen yoktur. Oyun içinde bize sürekli yardım etmesinin yanı sıra, güzelliği ile de kendine hayran bırakan bir karakter olmuştu. Tabi Gordon’ın ağzını bıçak açmadığı için sadece uzaktan izliyorduk.

Sophitia Alexandra (Soul Calibur Serisi)

Sophitia-Alexandra

Soul Calibur serisi ile fazla yakın olduğum söylenemez ama işin içine güzellik girdiği için Sophitia Alexandra’yı yazmazsak olmaz.

Miranda Lawson (Mass Effect Serisi)

miranda_lawson

Galaksinin en güzel kadınlarından olan Miranda’yı unutursak olmaz. Kendisi Cerberus isimli grubun yöneticisidir. Güçlü tavırlarının ardındaki duygusallık da oldukça etkileyicidir. (Ama bir Garrus Vakarian değildir. :) )

Rayne (BloodRayne)

rayne

İlk olarak 2002’de karşımıza çıkan yarı vampir Rayne’in 3 oyunu da istenilen başarıyı yakalamadı. Üstüne birde beyazperde’de Uwe Boll her zamanki gibi çok güzel bir üçleme ile filmin içine etmeyi başarmıştı. Oyun ve filmleri başarı sağlamasa da, güzelliği ile akılda kalmış karakterlerden birisi.

Faith Connors (Mirror’s Edge)

Faith-Connors

Oradan oraya hoplayan, zıplayan, tırmanan ve iyi bir koşucu olan çekik gözlü kahramanımız Faith’i yazmazsak olmazdı. Uzun bir aradan sonra 2. oyun olan Mirror’s Edge: Catalyst’in 2016’nın ilk çeyreğinde çıkması planlanıyor.

Jill Valentine (Resident Evil)

jill-valentine

Jill, Resident Evil’ın filmlerinde daha bir çekici ve güzel gözükse de, Resident Evil serisini oynayan her oyuncunun bir dönem aşık olduğu bir karakterdi.

Kitana (Mortal Kombat Serisi)

kitana

Mortal Kombat evreninde Edenia diyarının prensesi olan Kitana, birçok oyuncuya göre Mortal Kombat’ın en güzel kadın karakteri.

Morrigan (Dragon Age Serisi)

morrigan

Vahşiler’in Cadısı olan Morrigan, maceramızda bize katılarak bize yoldaşlık eden güçlü bir büyücüdür. Bazı oyunculara ilk başta güzel görünmese de oyunun ilerleyen zamanlarında pek çok erkek, gözlerini ondan ayıramadığını itiraf etmiştir.

Gloria (Devil May Cry 4)

gloria

Gloria, Trish’in kılık değiştirmiş halidir. Bunu Holy Knights denilen birliğe girmek ve bilgi sızdırmak için yapar. Seksi, hızlı ve güçlüdür.

Chun-Li (Street Fighter)

chun-li

Chun-Li’yi bilmeyen yoktur sanırsam. Oyun dünyasının en popüler kadın karakterlerinden biri olan Chun-Li aynı zamanda Street Fighter serisinin ilk kadın karakteridir. Bacak kaslarına bayağı önem veren Chun-Li aynı zamanda Çin Dövüş Sanatlarında ustalaşmıştır.

Lady (Devil May Cry 3/ Devil May Cry 4)

lady

Lady insan olmasına rağmen şeytan avcılığı yapar. Dante’yi gördüğünde beğenir ve onunla çalışmaya başlar. Silah olarak roketatar kullanır. Devil May Cry 4: Special Edition’da oynanabilir bir karakter olmuştur.

Cortana (Halo Series)

cortana

Kendisi ilk oyundan beri, Master Chief’in sinirsel ara biriminde bulunan bir yapay zeka sistemidir. Oyun içinde bize eşlik ederek yardım eder.

Elizabeth (BioShock Infinite)

elizabeth-bioshock

Bioshock Infinite oynayıp da Elizabeth’i sevmeyen görmedim diyebilirim. Birçok kişiyi kendine hayran bırakan ve oyun dünyasında kendine çok güzel bir yer edinen Elizabeth’in birçok yeteneği de var. Resim yapmak, dans etmek, kilit açmak, şifre çözmek vs. gibi şeyler. Ayrıca tam anlamıyla Paris hayranı olan bir kız Elizabeth.

Lulu (Final Fantasy X)

Lulu

Bildiğim kadarıyla sadece Final Fantasy X için oynanayabilir bir karakter olan Lulu soğuk, sert, ama dişi tavırları ile ön plana çıkan bir karakterdir.

Anna Williams (Tekken)

anna-williams

Birçok kişiye göre Tekken’in en güzel karakteri olan Anna Williams, ablasından nefret eden biri olarak tanınır. Babaları Richard Williams ablası Nina’ya suikast teknikleri öğretirken Anna’yı umursamamıştır. Anna, Nina’dan her zaman bir adım önde olmak istemiştir ve kendini kanıtlamak için bu turnuvalara girer. Aynı zamanda 2. oyunda Kazuya’nın bodyguardlığını yapmıştır. Şimdiye kadar arka planda kalan bir karakter olmasına rağmen güzelliği ile ön plana çıkmıştır.

Sarah Bryant (Dead or Alive 5)

Sarah-Bryant

Dead or Alive ile aram hiç yok desem yeridir. Araştırdığım kadarıyla birçok kişinin ortak kararı Sarah Bryant olmuş.

Irma (Fallout 4)

irma

Goodneighbor kasabasındaki Memory Den’e girdiğinizde post-apokaliptik ortamda bile ne kadar güzel kadınlar olabileceğini gösteren Irma, kanepeye boylu boyunca uzanmış duruyor.

Élise de la Serre (Assassin’s Creed: Unity)

elise_de_la_serre

AC: Unity’ye kadar olan Assassin’s Creed serilerinde çok fazla karizmatik suikastçimiz olsa da çok güzel diyebileceğimiz bir kadın karakter olmamıştı. Bir templar olan Élise, Arno’nun üvey kardeşidir, fakat birbirlerinden hoşlanmaktadırlar. Kısaca o kadar sorundan sonra AC: Unity’nin tek güzel yanı Élise olsa gerek sanırım.

Mia Townsend (Need for Speed: Most Wanted)

mia-townsend

Oyundaki kız arkadaşımız olan Mia, aslında gizli polistir. Bize oyun içinde ve ara sinematiklerde bolca yardım etmişliği vardır. Favori arabası Mazda RX-8’dir

Catwoman (Batman: Arkham Serisi)

catwoman

Rocksteady stüdyosu Batman’i ne kadar karizmatik yaptıysa, anti-kahramanımız Catwoman’ı da o kadar güzel ve çekici tasarlamıştı.

Bayonetta/Cereza (Bayonetta 2)

bayonetta

Oyunda yaptığı her hareketi seksi olan cadımız her ne kadar aşırı Devil May Cry özentisi gibi gözükse de Wii U ile yoluna devam edeceğe benziyor. Özellikle 2. oyunun aşırı yüksek puanlar aldığını belirteyim. Maalesef sadece Wii U tabanlı bir oyun olması birçok oyuncuyu üzüyor.

Farah (Prince of Persia: The Sands of Time/The Two Thrones)

farah

Hint Kralı Maharajah’ın tek kızı olan Farah ilk oyunda, ülkesinin işgal edilip ele geçirilmesinin ardından Pers ordusu tarafından esir alınır. Daha sonra Prince’e yardım ederek Vezir’i durdurmaya ve Sands of Time’ın yol açtığı hasarı düzeltmeye çalışır. The Two Thrones’de ise olaylar bambaşka bir şekil alıyor.

Lightning (Final Fantasy XIII)

lightning

Final Fantasy’nin renkli saçlı güzel Lightning’i duygusallığı ve güzelliğiyle öne çıkan bir karakter.

Yennefer of Vengerberg (The Witcher)

yennefer_of_vengerberg

Kendisi 1173 Belleteyn doğumlu ve Geralt’ın büyük aşkı olan büyücü. Bazı oyuncular güzellik konusunda Triss Merigold ve Yennefer arasında kalsa da birçok kişiye göre Yennefer daha alımlı ve çekici bir büyücü. Tabi kızıl seviyorsanız size göre tam tersi olabilir.

Kaileena (Prince of Persia: Warrior Within/The Two Thrones)

Kaileena

Bu kırmızı ve açık saçık giyimli kadın için kısaca Empress of Time diyebiliriz. Warrior Within’de Monica Bellucci tarafından seslendirilmiştir. Ubisoft’un en güzel ve çekici kadın karakteridir.

Lara Croft (Tomb Raider)

lara-croft

Herkesin bildiği gibi en ünlü kadın oyun karakteri olan Lara Croft özellikle 2013’de ki değişimiyle birçok kişiyi etkilemişti. Konuları ve oynanış stilleri her ne kadar Uncharted ile çakışsa da Tomb Raider’ın çok daha köklü bir seri olduğunu unutmamak lazım. Filmlerinde bile Angelina Jolie’nin canlandırdığı ve yeni filmininde 2017’de vizyona girmesi beklenen Tomb Raider’ın ana karakteri Lara Croft 1. sırayı kesinlikle hak ediyor.

İlginizi Çekebilir  ENnie Ödülleri 2017 Kazananları Açıklandı!

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. mona sen bize ne ettin beynimizi yedik senin yüzünden.
  poison newhalf diye biliyorduk ama oyle degilmiş doğrudur derinlemesine arastırma yapacak halimiz yok. artık yolda gorunce gönül rahatlıgıyla yazabiliriz kendisine :D
  sophitia adını doğru telafuz edenle evlenecekmiş doğru mudur?
  miranda lawson bu hatunun gercegı var dunyamızda Elhamdulillah:D (bilmeyenler için bakınız yvonne strahovski).
  blood rayne e de kurban kristanna loken e de kurban.bilgisayarın fanı boguruyor daha liste bitmeden.
  jill sana ne desem bilmiyorum alıcı gozle bakamadık ki kardesim ne zombisi bitti ne yaratıgı
  kitana bana fatality yap babality yap ne kadar ity varsa yap.yavuklusu zombi olduydu en son o yuzden rahatca asılabiliriz.
  ya morrigan omruzu yedi cocuk yapsak ayrı dert yapmasak ayrı dert ama 3 e 5 e bakmadım yaptım cocugu ne olmus ki.
  chun li sendeki bacaklar roberto carlosta yok ronaldo seni ornek almıs. o kadar kaslı vicudun ustune oyle bebek gibi bir yuz seni kalbimizin en ilginc yerlerine koymusuz.
  tekken dedinde oralar karısık oralara hiç girmeyin
  bayonetta kıyafet derdi olmayan bir hatun on numara pratiklikte 1 saniyede hazır makyaj sac erkegin dostu bi de erza scarlet var ama o tamamen baska mesele
  farah ve kaliena persin prensi adam bosuna atlayıp zıplayıp duz duvara tırmanmıyor neden yokluktan e bulunca da en gecerlisini buluyor neden adam prens adamda san sohret para pul tip karizma cesaret her sey var.o zmanın kıristiyano ronaldosu da bu adamdır.helal olsun.para varsa renç rovır para yoksa geym ovır demişler.
  yennefer senle de az atla gezmedik yani bilmem anlatabildim mi gerci sonda triss le bir oyun ettiniz bizi yatakta mal gibi bıraktınız ama olsun size kırgın degilim.
  lara croft = ancelina coli nin en muhtesem zamanı daha fazla konusmaa da gerenk yok.

  evet cok uzun zamandır işten gücten fırsat bulupta yorum yazamıyordum(fark edecegini zannetmesemde) dolmusum soyle hazır kafamız rahatken cosalım isteyen okur kendine alacagını alır istemeyen işine bakar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu