Makaleler

Orijinal Avengers Ekibinden, Sadece Thor Görevde Kalabilir

Orijinal Avengers ekibinin dağılmasının ardından yeni kurulacak ekipte yer alacak tek eski karakterin Thor olma ihtimali bir hayli yüksek.

Marvel Studios ve Disney, 20 filmlik ve 10 yıllık bir maceranın ardından müthiş bir işe imza atarak, sinema tarihine geçmeyi başardılar. Birbirlerinden farklı onlarca süper kahraman için ayrı ayrı film çekip sonra hepsini tek bir potada birleştirdiler. 2008 yılında Robert Downey Jr.’ın Iron Man filmiyle yükselişe geçen bu dev serinin geleceğinde büyük değişiklikler olacak gibi duruyor.

Şu aralar hem pandemiden dolayı, hem de nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini planlamalarından dolayı yeni Marvel filmleri görmüyoruz. Son olarak geçen yıl Temmuz ayı içerisinde Spider-Man: Far From Home filmini izlemiştik. Zaten bu film de Infinity Saga olarak adlandırılan projenin son filmi olup 4. fazı bitirmişti.

5. faz ile birlikte ne göreceğiz, neler izleyeceğiz aşağı yukarı belli. İşin içerisine Eternals’ın dahil olması, ufaktan Kreeler hakkında bilgiler verilmesi bizi Secret Wars macerasına sürüklüyor gibi duruyor. Peki tüm macerayı başlatan Avengers ekibine ne olacak?

Malulen Emeklilik, Emeklilik ve Ölümler

Bildiğiniz üzere Thanos ile yapılan son çarpışmanın ardından tüm ekip dağılmıştı. Tony Stark, kendini feda ederek bu savaşı bitirmeyi başarmıştı. Black Widow ise Ruh Taşı’nı almak için ölmek zorunda kalmıştı. Captain America yani Steve Rogers ise kaçırdığı hayatı yaşayabilmek için Peggy Carter’ın yanında kalmış ve emekli olmuştu. Onun kalkanı ve koruduğu fikirler artık Sam Wilson’a emanet.

Hawkeye’ın da ailesiyle birlikte daha sakin bir yaşam süreceğine inanıyoruz. Zaten Disney+ üzerinde Kate Bishop’un da yer alacağı bir dizisi çekilecek. Hulk deseniz, onun durumu bir hayli belirsiz. Bazı lisans sorunları olduğu ve çözümlemek için uzunca bir sürece ihtiyaçları olduğu biliniyor. Bu yüzden istemeden de olsa bir Hulk macerası göremeyeceğiz. Geriye bir tek Thor kalıyor. Fakat onun macerası henüz bitmiş değil.

Endgame’in sonunda Thor, Guardians of the Galaxy ekibiyle beraber kalmaya karar vermiş ve uzaya açılacak bir yolculuğa başlamıştı. Neler yapacağını 2022 yılında vizyona girecek Thor: Love and Thunder filminde göreceğiz.

Yeni Avengers Elbette Toplanacak

Bu ayrılıkların ardından yeni bir Avengers ekibinin kurulacağını biliyoruz. Başta Doctor Strange ve Captain Marvel olmak üzere, Scarlett Witch, Spider-Man, Ant-Man, Black Panther üyelerinin bulunduğu yeni bir ekip kurulacak. Olası bir Avengers 4 filminde bu kadroyu görmemiz muhtemel. Burada merak edilen konuysa Thor’un da onlarla beraber olup olmayacağı.

Bana kalırsa ve işaretleri de doğru okuyorsam, Thor bu ekipte yer alacak bir isim olacak. Taika Waititi ve Chris Hemsworth, Thor: Ragnarok filmiyle beraber bu karaktere yeni bir hız kazandırdı. Resmen can suyu verdi desek yeridir.

İlk iki filmi çok hantal kalan ve Avengers filmlerinde de vurduğum vurduk, dediğim dedik gibi yüzeysellik kokan Thor’a daha karakteristik ve mizahi yönü yüksek bir tanımlama getirildiği. Yani uzun sürse de karakter artık oturmuştu.

Waititi ve Hemsworth, bu karakterle bir süre daha vakit geçirmek istiyor. Love and Thunder filmi ortada yokken, Hemsworth’ün açıklamalarında Thor’u uzunca bir süre canlandırmak istediğini biliyoruz. Waititi ise Disney’in yıllardır ekibine katmak istediği yönetmenlerden biri oldu. Hem Star Wars markası için hem de Marvel markası için çok güzel işler çıkartacak bir yönetmen.

Elimizdeki takvimde Avengers 4 filmi gözükmüyor. Ama çekileceğinden eminiz. 4. faz içerisinde olmasa bile 5. faz içerisinde bir Avengers filmi izleyeceğiz. İşte bu ekipte de saydığım nedenler ötürü Thor’un olacağı kesin.

Love and Thunder, karakterin sonraki adımlar için neler yapacağını da bize gösterecek. Acaba çekici Jane Foster’a bırakıp yeni Thor olmasını mı sağlayacak? Yoksa çizgi roman takipçilerinin çok iyi bildiği Beta Ray Bill ile mi Thor filmlerine devam edeceğiz? Oraları şimdilik bilinmiyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.