Makaleler

Hodor’un Konuşamaması Hakkında İlginç Teori

hodor-banner

Game of Thrones dizisinin son bölümünde pek çok olay yaşandı. Bunları tek tek anlatmayacağız ama üzerinde duracağımız karakter Hodor olacak. [BURADAN SONRASI SPOILER İÇERİR.]

Son bölümde Hodor’un adının Wylis olduğunu öğrendik. Doğrusu Jon Snow ve Roose Bolton olayından daha çok etkiledi Wylis beni nedense… Tabii Wylis seyis olması, atlarla uzun vakit geçirmesi ve konuşurken bir nedenden ötürü sonradan konuşamaması teorileri de beraberinde getirdi.

wylis-hodor

Biz daha önce “Game of Thrones 6. Sezonunun Senaryosu Elimize Geçti” yazımızda Hodor’un bir anda neden konuşamadığı teorisini yazmıştık. Komik gelmişti ilk başta ama mantıklı da olabilir.

Reddit’te ortaya atılan teori daha derin bir konuya götürüyor bizleri. Teoride Hodor’un -Wylis- warg olduğuna değiniliyor!

hodor-warg

Reddit kullanıcısı TazoGreenTea ve gbinasia şunları söylüyor: “Hodor, tıpkı Bran gibi bir warg olabilir. Düşüncemiz o ki; Wylis warg yeteneklerini kullanırken o kadar fazla ileri gitti ki bu durum da onun beynini zedeledi. Jojen Reed’in Bran’ı uyardığını, çok fazla transta kalırsa insan olduğunu unutabileceğini söylediğini hatırlıyorum.”

lyanna-stark

Sonrasında teori derinleşiyor; “Wylis bir seyis olduğundan dolayı en yakınında olan bir atın bedenine girerek çok uzun süre transta kalmış olabilir. Son bölümde Lyanna’nın atıyla gelişini ve Wylis’e ne kadar iyi davrandığını gördük. Belki Wylis de Lyanna ile daha yakın olabilmek adına Lyanna’nın atıyla iletişime geçmiş, o atın bedenine girmiş olabilir. Çok uzun süre at ile transta kalınca bir hayvanın zekasına sahip olarak kalmış olabilir. Bu nedenle de Bran, tıpkı bir hayvanın bedenine girer gibi Hodor’un aklına girdi.”

hodor-bran

Bu teori, Hodor’un Bran’ı sırtında bir eyer yardımı ile taşımasını da açıklıyor olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.