AYBABTUMakaleler

Harry Potter’da Rol Almayı Reddeden Ünlüler

Fantastik kurgu edebiyatının başarılı serilerinden Harry Potter, ağırlığı Britanyalı oyunculardan oluşan kadrosunu dünya çapında şöhrete ulaştırmıştı. Yıllar sonra, filminlerin hazırlık dönemlerinde bazı ünlü oyuncuların çeşitli sebeplerle rol tekliflerini geri çevirdiği ortaya çıktı.

Yetenekleri oynadıkları rollerle defalarca kanıtlamış olan uncak Harry potter projesinde yer almayan isimler şöyle…

Christopher Lee

Lord of the Rings’in Saruman’ı, Star Wars’ın Count Dooku’su Christopher Lee, Harry Potter and the Chamber of Secrets çekildikten sonra hayatını kaybeden Richard Harris’in yerine Dumbledore rolü için düşünülmüş. Ancak kendisi Harris’in ölümüyle ilgili yayılan söylentiler yüzünden rolü geri çevirmiş. Bunun üzerine rol Michael Gambon’a emanet edilmiş.

Ian McKellen

Richard Harris’in ölümünden sonra Dumbledore rolü için düşünülen oyunculardan biri de Ian Mckellen’mış. Lord of the Rings’te canlandırdığı, belki de tarihin en ikonik büyücü rollerinden biri olan Gandalf’tan sonra başka bir büyücü rolü istemediğini ve Tolkien’in fantastik dünyasına sadık olduğunu söyleyen Ian McKellen, tıpkı serinin Saruman’ı Christopher Lee gibi rolü geri çevirmiş.

Kate Winslet

Kate Winslet’in ismi filmde küçük fakat önemli bir rolü bulunan Helena Ravenclaw için geçmiş fakat ünlü oyuncunun menajeri bu teklifi kendisine iletmeden reddetmiş. Rolüyse Kelly Macdonald oynamış.

Michael Cera

Harry Potter dünyasında geçen Fantastic Beast and Where to Find Them filmindeki Jacob Kowalski karakteri Michael Cera’ya teklif edilmiş. Oyuncu, çekim tarihlerinin LEGO Batman Movie filmindeki seslendirme rolüyle çakışması sebebiyle teklifi reddetmek zorunda kalmış.

Hugh Grant

Hugh Grant ile ilk aşamada Profesör Gilderoy Lockhart rolü için anlaşma sağlansa da, programdaki anlaşmazlıklar yüzünden bu plan rafa kalkmış ve rol Kennett Branagh’ın olmuş.

Naomi Watts

Narcissa Malfoy rolü için yapılan teklif Naomi Watts’tan önce menajeri tarafından onun yerine reddedilmiş. Bu sebeple rol Helen McRory’ye gitmiş.

Tilda Swinton

Tilda Swinton da seride oynaması için yapılan teklifi reddeden ünlülerd arasında… Yoğunluğunu sebep göstererek Profesör Sybill Trelawney rolünü reddeden ünlü oyuncunun yerine Emma Thompson gelmiş.

Tim Roth

Geçmişte canlandırdığı kötü karakter tiplemeleri nedeniyle olacak ki Severus Snape rolü için akla ilk gelen aktörlerden biri Tim Ruth olmuş. Oyuncu da role sıcak bakıyormuş lakin programının başka bir filmle çakışması üzerine rolü geri çevirmek zorunda kalmış.

Rosamund Pike

Gone Girl filminin yıldızı Rosamund Pike da Harry Potter serisindeki bir rolü reddeden oyunculardan. Pike, Harry Potter and the Goblet of Fire filmindeki yazar Rita Skeeter rolünü küçük bir rol olması nedeniyle istememiş.

Sean Connery

İlk filmin çekiminden önce Albus Dumbledore rolü için ilk düşünülen isimlerden biri İskoçyalı aktör Sean Connery olmuş. Usta aktör rolü reddetme nedeni olarak, Rowling’in kitaplarının bu kadar ilgi görmesini anlamadığını ve bir çocuk filminde oynamak istemediğini göstermiş.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.