Makaleler

Gözden Kaçan En Müthiş 10 Rol Yapma Oyunu

Pokémon: Tabletop AdventuresPikachu

Pokemon hakkında piyasaya sunulmuş adam akıllı bir sistem yok. GURPS sayesinde Pokemon oynatma imkanımız var. Ya da D20, D10 gibi sistemlerden bozma Pokemon maceralarını anlatabiliyoruz. Ancak hiç biri Tabletop Adventures gibi olamayacak.

Sistem henüz beta aşamasında. Tamamlanmış değil. Bu yüzden biz oyuncuların desteğine de ihtiyacı var. Hem Pokemon sevdalısı hem de RPG oyuncusuysanız, Pokémon: Tabletop Adventures’un sayfasına göz atmanızda fayda var.

Revised RECON

Biz Vietnam’dayken, herşey çok renkli ve bir o kadar kanlıydı evlat!

İlk kez 1981 yılında piyasaya sürülen RECON, ’84 yılına kadar en çok oynatılan sistemler arasındaydı. 1986 yılında Palladium Books, sistemin revize edilmiş bir halini yeniden piyasaya sundu.

Sistem Vietnam savaşına odaklanıyordu. Oyuncular, bu savaşta mücadele veren askerlerden kendilerine bir karakter yaratıyorlardı. Sistemi öğrenmesi oldukça basit. 10 dakika içerisinde kendinize bir karakter yaratıp, ‘Nam dünyasına dalışa geçebiliyorsunuz.

Microscope

Microscope’u rol yapma oyunlarına sıkıştırmak pek doğru değil. Alanında öncü sistemlerden bir tanesi. Komplike karakter kağıtlarıyla ya da zarlarla uğraşmıyorsunuz. Pek fazla kuralı da yok. Yapmanız gereken kendi tarihinizi anlatmak.

İnsanoğlu yıldızlara baktığında nereden geldiğini ve nereye gideceğini düşünür. Siz de kendi tarihinizi onlara anlatıyorsunuz. İsterseniz oldukça ufak bir bölümü aktarabilir daha sonra 1000 yıllık bir sıçrama yaparak neler olduğuna bakabilirsiniz. Anlatması biraz zor ama oyuna bir kere girdikten sonra saatin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz.

Star Wars: The Roleplaying GameStar Wars: The Roleplaying Game

Star Wars’ı aramızda bilmeyen var mı? Bilmeyenler varsa, her zaman için bir Star Wars maratonu yapmaya hazırız, onların da haberi olsun.

Star Wars hakkında onlarca sistem kitabı piyasaya sürüldü. Ancak takipçileri tarafından en basit ve oynatması en eğlenceli olanı buydu. Belki de piyasaya ilk sürülen Star Wars sistemi olmasından kaynaklanıyor. Yıllar içerisinde D10, D20 hatta Saga sistemine bile uyarlandı. Ama hiç biri, takipçileri tarafından D6 kurallarıyla yazılmış bu sistemin yanına yaklaşamadı.

Bize fazla söz düşmez. May the Force be with you!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout 4'ten Beklentilerimiz
Önceki sayfa 1 2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.