Makaleler

Deadpool Hakkında Bilinmeyen 5 Şey ve Fazlası

deadpool-banner

“Merc with a Mouth” Wade Wilson’ı henüz tanımıyorsanız, çok şey kaçırdığınızı birazdan anlayacaksanız. Eğer tanıyorduysanız, bu kadar samimi olmuşmuydunuz bilemiyorum!

Deadpool son yılların en çok beğenilen Marvel karakteri fakat henüzsinema evreninde yerini tam anlamıyla alamadığı için, popüler kültürde yerini tam olarak alamadı. Ama bu değişmek üzere… Yenilmez mi istemiştiniz, kulak tıkacınızı unutmayın çünkü yenilmezin daniskası ile tanışmak üzeresiniz.

Ezgi’nin Kanalı’ndan 5 maddelik bir video:

Deadpool Hakkında 5 Bilinmeyen ve Fazlası

YouTube player

Yetenekleri

deadpool-gun

Deadpool’un keskin nişancılığı mı yoksa her durumda konuşabilmesi mi en iyi yeteneği karar vermek zor. Fakat Wolverine’den alınan kendini iyileştirme yeteneğinin çok daha güçlüsü var bu adamda. Vücudu kanserini yenileyen ve yok eden bir sistemle ilerliyor, bu yüzden de akli dengesi biraz bozuk… Ah, ona acımadan önce iyi bir ninjitsu ustası olduğunu söylemeyi unutmayalım.

Geçmişi ve Gerçek Kimliği

deadpool-face

Wade Wilson. Kansere yenik düşen kahramanımız çözümü Weapon X programında bulmuş olsa da, onu iyileştirdikleri kadar bir canavara da dönüştürmüş olduklarını kabul edelim. Başarısız olarak damgalanan bir denek olan Wade, nakledildiği hastanede oynalına bir oyundan alır yeni adını. Sıradaki ölecek kişinin kim olduğu üzerine oynanan bir bahis oyunudur bu: Deadpool. Kendi kaderini çizmeyi seven adamımız için macera yeni başlıyor.

Hastalanmayan Hasta Adam

deadpool-rocks

Daha önce 3 kere öldüğünü söylemesi bile garip. Fakat burada bir gariplik var, Thanos’un sevdalı olduğu Ölüm ile gönül bağı kuran Deadpool, Thanos’un gazabına uğramıştır ve, her zaman ölümden geri döndürecek şekilde onu lanetlemiştir… Yani, bu adam cidden ölümsüz. Cildi iyileşmeyen, her öldüğünde daha da aklını yitiren hastalanmayan hasta bir adam var karşımızda. Siz hala 4.duvarı yıkıp okuyucu ile konuşmasını mı garipsiyorsunuz?

İlk Çıkış ve Sinema

deadpool-set-arkasi-gorsel-007

1991 yılında Rob Leifeld tarafından yaratılan Deadpool, Spiderman, Punisher, Wolverine gibi karakterlerin abartılı bir kombini aslında ama, en magazinsel yanı DC’ye ait olan Deathstroke’tan esinlenilmiş olması… İki karakterin de soyadının Wilson olması tesadüf mü yani? Bunun yanı sıra, sinema filminin çekimleri videodaki görüntülere göre harika gidiyor ve bu sefer gerçekten çok başarılı. Kostümden tavırlara kadar! X Men Origins: Wolverine’deki Deadpool’u yok sayacaklar, merak etmeyin. Fakat Ryan Reynolds yine Wade Wilson.

Bir Sürü Deadpool ve Dostlar

deadpool-brain

Deadpool’un farklı evrenlerden bir araya gelmiş olan dostlarını biliyor musunuz? Dogpool? Lady Deadpool? Headpool?… Deadpool Kills Deadpool hikayesinde bunları Deadpool’un katledişini okumak istersiniz, eminim. Özellikle Headpool’un mikrodalgada patladığı anı! Spoiler olmadı galiba, sonuçta bu yazının amacı bu. Deadpool biraz yalnız biri olsa da herkesle maceraya koşmuştur. Spiderman’e çok yakın hissedip, Wolverine ile de kanka olduğuna inanan Deadpool’a insan hem üzülüyor, hem de tiksiniyor.

Deadpool hakkında daha detaylı bilgi istiyorsanız sizi hemen buraya alalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. çizgi romanını okudum, oyununu oynadım ama pek ısınamadım bu deadpool’a belki de ergenler tarafından çok sevildiği için sevmemeyi seçmiştir beynim :D artık nasipse filmde görüşürüz…

  2. Merak ettiğim bu videoyu izin isteyerek mi kullandığınız,çünkü başka bir kanalın videosu bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.