Anasayfa » Makaleler » Bran Stark Hakkında Yeni Bir Teori

Bran Stark Hakkında Yeni Bir Teori

bran-stark-banner

Game of Thrones’un altıncı sezonu fırtına gibi başladı. Merak edilen bir sürü soru cevaplanırken, yenilerine de gebe olacak olaylar yaşandı.

Bran Stark‘ın yaşadıkları ise izleyenlerin en merak ettiği olaylardan biri.

Eğer diziyi güncel olarak takip etmiyorsanız bu yazının hunharca spoiler içerdiğini söylememiz gerek. 6. Sezon 3. Bölüm Oathbreaker bölümünü izlemediyseniz bu sayfayı yavaşça kapatın ve spoilersız bir günü daha başarıyla atlatmış olun.

Bu size son uyarımızdır. Yazı spoiler içermektedir!

ned-stark-genclik-gif

Son bölümde Bran, Coldhand’in yardımıyla babasının gençliğini görme fırsatı yaşadı. Tower of Joy’un kıyısındaki amansız savaşın ardından babası Ned Stark’ın arkasından seslenen Bran bir şeyin farkına vardı. Babası onun sesini duymuştu.

Yukarıdaki gif’te de gördüğünüz üzere Ned Stark, Bran’in seslenmesinin ardından arkasına dönüp bakıyor. Ama kimseyi göremiyor. Bran bunların sadece geçmişten ekolar olduğunu düşünmekteydi, ta ki Tower of Joy’daki babasının onu duyduğunu düşündüğü ana kadar.

Reddit’teki başlıklardan birine göre Bran aslında bir zaman yolcusu. NegativeKarmaSnilfer isimli kullanıcının şöyle bir iddiası var:

İlginizi Çekebilir  Numenera - Dokuzuncu Dünya'nın Bilinmezliği

bran-teori-reddit

Çevirisi ise şu şekilde:

S6E3’te Bran, geçmişe gittiğinde başkalarının onu duyduğunu fark etti. Fakat karşı taraf onu tam olarak duyup anlayamıyor.

Kendisine gösterilen görüde, Kral Aerys ile konuşmaya çalışır.

Kral sadece fısıltılar duyar ve bu onu delirtir.

Bran durumu kurtarmaya çalışsa da her şey kötüye gider.

Bran engel olmaya çalışsa da, Deli Kral Aerys, Bran’in büyükbabasını diri diri yakar.

Çünkü duyduğu tek şey fısıltılardır.

Bran tüm olayların başlamasına sebep olur.

Bu açıdan bakıldığında oldukça iddialı bir teori ile karşı karşıya olduğumuzu söylemem gerek. Diğer taraftan her şeyin açıklanması için zamanda yolculuk kavramının kullanılması son dönemde arttığı için Game of Thrones’a yakışmayacağını düşünüyorum. Tamam, zamanda yolculuk hikayeleri çok güzel. Ama bu biraz kolaya kaçmak gibi olur.

bran-stark-coldhand

Yeni teorinin ardından diğer Reddit kullanıcıları da kendi düşüncelerini paylaşmadan edemedi. Bazılarına göre Bran, Cersei ve Jamie’i kulede bastığında zaten tüm olayların başlamasına sebep olmuştu. Bir başka Reddit kullanıcısına göre ise Bran belli bir zaman çizgisine takılı kalmış. 3 gözlü kuzgun aslında kendisi ve gelecekte yaptığı hataları yeniden yapmasını önlüyor.

İlginizi Çekebilir  The Box Dağıtıma Başladı

Eğer Bran zaman yolcusu olarak karşımıza çıkarsa, biraz hayal kırıklığına uğrayabilirim. Geçmişteki olayları değiştirecek olması ya da zaten değiştirmiş olması tüm bildiklerimizi altüst eder. Bunun yerine geçmişten ders çıkarıp, geleceğe yön verecek biri haline gelmesi daha muhteşem olur.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.