Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Terminator Serisi Yeniden Başlıyor

Terminator Serisi Yeniden Başlıyor

Bilimkurgu filmleri arasında ayrı bir yere sahip olan, hem hikayesi hem de aksiyonu ile bir efsaneye dönüşen Terminator serisi yenileniyor ve her şey en baştan başlıyor.

Son yıllarda çıkan Terminator: Salvation ve Terminator: Genisys filmleriyle hikaye gidişatını iyice zorlayan ve filmin tutkunları tarafından bolca eleştiri alan seri, James Cameron ve Tim Miller‘ın ellerinde yeniden doğacak.

İlk iki Terminator filmini yazan ve yöneten efsane yönetmen James Cameron, 2019 yılında Terminator serisinin haklarını alacak. Böylelikle Deadpool filminin yönetmeni Tim Miller ile seriyi en baştan başlatacaklar.

1991 yılındaki Terminator: Judgement’s Day filminden bu yana seriye bulaşmayan James Cameron, 35 yıl aradan sonra David Ellison’ın elinde bulunan hakları alacak ve bebeğini de Tim Miller’ın kucağına koyacak. James Cameron, konuyla ilgili olarak, “bilimkurgu sinemasının en iyi hikayesinin yeniden doğuşu,” olarak durumu değerlendiriyor.

Terminator efsanesinin yeniden doğuşu kalp atışlarımı hızlandırdı doğrusu. Belki artık Arnold Schwarzenegger olmayacak ama en azından kendisine saygı duruşunda da bulunurlar. Üstelik ilk kez bir efsanenin yeniden yapılacak olmasına seviniyorum. Tabii ki Terminator serisinin ilk iki filminin yeri hep ayrı olacak…

İlginizi Çekebilir  The Crow'u Tekrar Sinemaya Taşıma Serüveni Sürüyor