Sinema Haberleri

Neil Armstrong’un Hayatını Anlatan Ay’da İlk İnsan, Venedik Film Festivali’nde

Oscar ödüllü yönetmen Damien Chazelle ve oyuncu Ryan Gosling, 6 Oscarlı filmleri La La Land’den hemen sonra Ay’da İlk İnsan için bir araya geldi. Neil Armstrong’u ve Apollo 11 uçuşunu odağına alan film Venedik Film Festivali’ne katıldı.

Universal Pictures imzalı film; Neil Armstrong’u ve Apollo 11 uçuşunu odağına alarak aya yapılan insanlı ilk yolculuğun arkasındaki hikayeyi konu alıyor.

Armstrong’un perspektifinden duygusal ve samimi bir anlatılamla James R. Hansen’ın kitabından uyarlanan film, tarihin en tehlikeli görevlerinden biri için Armstrong, ailesi ve iş arkadaşları tarafından yapılan fedakarlıkları ve ödedikleri bedel vurgulanıyor.

Oscar ödüllü Josh Singer’ın (Spotlight, The Post) yazdığı dramın yapımcıları Temple Hill Entertainment’tan Wyck Godfrey, Marty Bowen ile Chazelle ve Isaac Klausner oldu. Baş yapımcılar Steven Spielberg, Adam Merims ve Singer olurken, DreamWorks Pictures ise filmin finansman ortağı…

Ay’da İlk İnsan ekibi, Venedik Film Festivali’nde tam kadro boy gösterdi. Büyük ilgi gören oyuncuların kırmızı halı geçidinden fotoğrafları geldi.

 

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman Filminin Setinden Yeni Fotoğraflar Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu